AC Sparta Praha

Chci využít zkušenosti

Úvod - Novinky - Zpravodajství - Mládež

31. 10. 2017 | 11:07zpět na seznam novinek

V kádru sparťanské devatenáctky se objevuje gólman Hugo Jan Bačkovský třetím rokem, kromě toho patří k oporám mládežnických reprezentací. V létě se podíval na soustředění s A týmem a branku několikrát hájil také v juniorské lize. Při zápase UEFA Youth League proti loňským vítězům z FC Salzburg se sympatickému gólmanovi budou všechny načerpané zkušenosti hodit.

 

Jsou všechny zmíněné soutěže velkým rozdílem oproti dorosteneckému fotbalu, na který jsi byl dosud zvyklý?

Soustředění s áčkem bylo skvělé. Je to pro nás brankáře úplně o jiné rychlosti, je to úplně jiný fotbal. Byla to nová zkušenost a zase jiný pohled na to, jak pracovat a na čem. Co se týče juniorky, tak občas bývá slyšet názor, že je dorostenecká liga výš. Já si to úplně nemyslím, protože v juniorské lize mám čtyři starty a vždy to byly zápasy s dobrým tempem a na fakt vysoké úrovni. Chodí tam hráči z áčka, takže je to rychlejší a techničtější. Od dorosteneckého fotbalu to zase je skok.

Jak jsou ti podobné zkušenosti k užitku, když pak zase stojíš v brance ve své soutěži?

Rozdíl samozřejmě vzniká třeba v situaci, když jste s áčkem a při hře si čuchnete k tamnímu tempu. V soutěži mladší kategorie pak máte najednou na všechno víc času. Ale tím rozhodně nechci shazovat zápasy dorostenecké ligy, protože jsem byl letos na třech a pokaždé jsem dostal gól, takže nemůžu říct, že by se mi v dorostu hrálo jen tak, levou zadní.

 

U19 Salzburg v GENERALI Areně přivítá ve středu 1. listopadu od 17 hodin. Informace o vstupenkách najdete zde.

 

Ve středu 1. listopadu vás na Letné čekají obhájci loňského triumfu v UEFA Youth League, FC Salzburg. Jak se na ně chystáte? Hledal sis sám nějaká videa, zjišťoval víc informací o jejich útočnících?

S trenéry se podíváme přes InStat, tam by měla být možnost. Jinak jsme s nimi tady na Strahově hráli asi v šestnácti v zimě přípravu. Vím, že jsou hodně dobří, skoro nás tehdy nepustili, drželi nás před vápnem. Tehdy jsem chytal poločas, dali jsme takový sporný gól, který následoval po asi faulu, který rozhodčí neodpískal. Vyhráli jsme 1:0, ale byli fakt dobří. Teď na repre jsme ale hráli zápas s anglickou devatenáctkou a taky to bylo o tom, že papírově byli favority oni. Když se na to ale dobře připravíme, splníme to a budeme mít trochu štěstí, tak se to dá uhrát.

Co od obou týmů při jejich konfrontaci očekáváš po herní stránce? Dokážeš si tipnout, jak bude zápas na Letné vypadat?

Nečekám, že by se nás hráči Salzburgu báli, protože to jsou mistři své ligy a loňští vítězové UEFA Youth League. Teď asi nemá cenu porovnávat, co je víc, jestli česká nebo rakouská liga. Oni z nás strach mít nebudou, ale my bychom se jich bát taky neměli. Očekávám, že budeme hrát takticky, neměli bychom to moc otvírat, protože budou mít fakt dobré individuality. Osobně tak trochu čekám, že asi budou držet víc balón. Uvidíme, jaká bude strategie, jestli budeme napadat nebo bránit od půlky. Myslím si, že když se nám povede nějaká kombinace, rychlý brejk nebo standardka, tak z toho můžeme vytěžit. Rozhodně si nemyslím, že budeme mít deset šancí a z toho pět dáme. Přijdou třeba dvě, tři šance za zápas a jde o to jim umožnit co nejmíň.

 

 

 

 • Hugo Jan Bačkovský
 • Hugo Jan Bačkovský
 • Hugo Jan Bačkovský
 • Hugo Jan Bačkovský
 • Hugo Jan Bačkovský

Fan Shop

 • Dres 2017-2019

  1890 Kč

  Kup

 • Kulich ACS rudo-zlatý bambule

  490 Kč

  Kup

 • Zimní vesta Nike ACS černá

  2090 Kč

  Kup

 • Povlečení kostka pro dospělé

  1150 Kč

  Kup

Pošli odkaz | Nahoru
Generální partner
Platinum partneři