Bláha ve formě

18. 4. 2017 | 12:08zpět na seznam novinek

Sparťanští dorostenci v uplynulém týdnu sbírali další ligová vítězství. Hradec Králové šestnáctka i sedmnáctka porazily s přehledem, na půdě pražské Dukly však o body museli pořádně bojovat. Hvězdou týdne se stal útočník Václav Bláha, který se dokázal gólově prosadit ve třech ze čtyř střetnutí mladšího dorostu.

U17: Sparta - Hradec Králové 3:0

Sparťané začali aktivně a díky Peřinově brance se ujali vedení v samotném úvodu zápasu. Ještě do přestávky přidali další dvě BláhaHezoučkým, a přestože tempo domácích ve druhé části polevilo, dočkali se sparťané zaslouženého vítězství.

U17: Dukla – Sparta 2:3p

Tentokrát sparťané první poločas neodehráli podle představ trenéra Brabce a do kabin odcházeli po gólech Houhy a Studničky s jednobrankovou ztrátou, za Spartu korigoval Hezoučký. Výkon Sparty se však do druhé části zlepšil a Václav Bláha dokázal vyrovnat. V závěrečném penaltovém rozstřelu Šimon Pecháček zlikvidoval pokutový kop soupeře ve čtvrté sérii a zařídil svému týmu bod navíc.

Sparťanská sedmnáctka po osmnácti odehraných zápasech vede ligovou tabulku se šestibodovým náskokem před Plzní.

U16: Sparta – Hradec Králové 5:0

V prvním poločase sparťané pevnou královéhradeckou obranu prolomit nedokázali, v druhé části se už ale naplno rozstříleli. Vedle ostatních střelců se zaskvěl Václav Bláha, který ke své trefě ze zápasu sedmnáctek přidal další dvě.

U16: Dukla – Sparta 1:2

Gól Jakuba Hodka, jímž útočník Dukly snižoval na konečných 1:2 z pohledu domácích, byl vůbec prvním, který sparťanská šestnáctka na jaře v lize inkasovala. Body ale letenští ani tentokrát neztratili, výhru svými brankami vystřelili Šimon GabrielJanem Vokřínkem.

Po osmnácti zápasech šestnáctka na vedoucí Slavii ztrácí z druhé pozice šest bodů, soupeř z Edenu však odehrál o jedno utkání více.