A-dorost vyhrál v Olomouci gólem Novotného

12. 3. 2016 | 16:48zpět na seznam novinek

Sparťané se vydali do Olomouce, kde poprvé od podzimu odehráli duel na přírodním trávníku. Proti domácímu poslednímu týmu tabulky rozhodla o výhře jediná branka Ondřeje Novotného ze 62. minuty.

Pražané se dostali do první šance už zkraje utkání, když Ondřej Novotný po rychlém protiútoku hledal v lepší pozici Filipa Haška, ale soupeř stihl míč ukopnout do zámezí těsně vedle vlastní brány. Když byla odehrána téměř čtvrthodina, zahrozil také stoper David Březina, který zahrával přímý kop z 22 metrů těsně vedle bližší tyče.

Domácí se snažili prosadit především ze standardních situací a následných závarů. Během první půle takto dostali Spartu dvakrát pod tlak, ale v prvním případě zasáhl skvěle chytající Hugo Jan Bačkovský, podruhé pak dokázali odvrátit míč jeho spoluhráči. Gólman Sparty odchytal svůj vůbec první zápas v kategorii U19.

Krátce po změně stran předvedli povedenou kombinaci na levé straně Vojtěch Čmelík s Petrem Plachým. Druhý jmenovaný odcentroval k Zinedinu Mustedenagičovi, jenž však zblízka v těžké pozici přestřelil.

Sparta dostala míč do sítě v 55. minutě, ale slavila jen na okamžik, protože dorážející Daniel Mareček byl přistižen v ofsajdu. O chvíli později už se sparťané mohli naplno radovat ze vstřelené branky. Plachý opět úspěšně kombinoval na levé straně se Čmelíkem, vzápětí levačkou odcentroval do šestnáctky a u bližší tyče se prosadil hlavičkující Ondřej Novotný.

Ke konci střetnutí na sebe ještě jednou upozornil Zinedin Mustedanagič, ale jeho střela z dvaceti metrů se těsně nevešla mezi tři tyče. Poslední velkou šanci měli Hanáci, jenže míč po standardce a následné hlavičce zapadl těsně vedle brány.

Sparťané se tak vracejí z Olomouce s výhrou 1:0. Davida Holoubka však zarmoutila vyhrocená atmosféra ke konci klání. „Omlouvám se soupeři za vypjatý závěr, byla to jednoznačně chyba z naší strany,“ mrzelo trenéra.

Kouč Sparty také nebyl úplně spokojen s výkonem týmu. „Nedařilo se nám moc dobře kombinovat, ale je třeba říct, že máme za sebou jen jeden trénink na přírodním trávníku, to nám dělalo problémy. Když už se nám povedlo zakombinovat, tak jsme byli zajímaví. Bylo to o tom, kdy dáme branku,“ vysvětloval.

„Proti houževnatým domácím to byl zápas hodně o soubojích a získávání odražených míčů. Kluci ukázali, že mají charakter a že jsme zaslouženě na prvním místě,“ pochválil nakonec své svěřence David Holoubek, který konečně po delší pauze mohl nasadit do hry Daniela Turynu. Na marodce naopak stále zůstává Filip Havelka, který laboruje s břišním úponem.

Sparťanská devatenáctka sehraje velmi atraktivní duel v úterý 15. března od 11 hodin na Strahově, kde přivítá druhý tým tabulky a účastníka mládežnické Ligy mistrů z Příbrami. Přijďte i vy podpořit mladé sparťany v boji o titul!

SK Sigma Olomouc „U19“ – AC Sparta Praha „U19“ 0:1 (0:0)

Branka: 62. Novotný.

ŽK: Hašek, Turyna.

Sparta: Bačkovský – Eichler, Köstl, Březina, Čmelík – Wiesner, Mareček (81. Sedláček), Hašek (90. Burda), Plachý (66. Turyna) – Mustedanagič, Novotný (81. Sváta).