A-dorost přejel Motorlet, soupeři nastřílel osm branek

5. 2. 2017 | 17:47zpět na seznam novinek

V dalším utkání zimní přípravy si devatenáctka připsala další vysoké vítězství. Motorlet přestříleli mladí sparťané 8:0, čtyři branky vstřelil soupeři Jan Fortelný, který se blýskl dvěma zásahy i v reprezentačním dresu ve středečním utkání s Kyprem.

Celé utkání se hrálo na jednu branku, a i když chvílemi Spartě nevyšla koncovka ideálně, přesto se domácí radovali z vysoké výhry. V desáté minutě se na pravé straně uvolnil Fortelný, přihrál si s Drchalem a razantní střelou ke středu branky otevřel skóre utkání. Následující minuty přinesly několik dalších výrazných šancí. Drchal tísněný dvěma beky střílel jen těsně mimo, Daovu střelu musel Bártl chytat nadvakrát a nakonec opět Drchal trefil tyč.

Po půlhodině hosté dvacet metrů od své branky a následnou standardní situaci skvěle vyřešil Fortelný, který zatočil svou střelu mezi tři tyče. O dalších pět minut později se domácí radovali znovu. Majka nacentroval Dudlovi k levému praporku, ten našel Sedláčka postaveného na šestnáctce a kapitán mládežnických reprezentací pravačkou prostřelil Bártla. Poslední branku první půle vstřelil Dao, který pohotově uklidil do sítě odražený balón.

Ve třiapadesáté minutě založil na levé straně akci střídající Traore a nahrál Sedláčkovi. Ten posunul míč k Fortelnému, který zkompletoval svůj hattrick. Opora předních řad jen o tři minuty později trefil levou tyč. Chvíli na to po přihrávce Philippa Tvaroha zamířil Fortelný opět přesně střelou z hranice pokutového kopu.

Poslední desetiminutovka přinesla v těsném sledu další dva zásahy sparťanského nejstaršího dorostu. Nejprve za soustavného tlaku nacentroval Karel Tvaroh z levé strany zpět do vápna Traoremu, který z první ze vzduchu poslal balón do branky Motorletu. Jen o minutu později po dalším centru Karla Tvaroha prošel Majka uličkou a překonal gólmana hostů.

„Výsledek vypadá dobře, ale nedařilo se nám dnes tolik v koncovce. Zase jsme se potýkali s tím, že hrajeme v poskládané sestavě. Tentokrát nám chyběli hráči ročníku 98, kteří jsou na reprezentačním srazu. Mužstvo jsme klasicky utvářeli ze tří různých týmů – z juniorky, devatenáctky a sedmnáctky. Byl to dnes rozdíl oproti minulému utkání, kdy jsme těch šancí neměli tolik, ale byli jsme efektivnější,“ zhodnotil zápas kouč Miroslav Krieg.

„Hráči se také potýkají s různými zraněními nebo chřipkou, dnes nám kvůli nemoci chyběl stoper Burda. Lukáš Čajkovský je mimo hru kvůli zranění z utkání s Nitrou. Diagnózu máme a po dvou týdnech upřesníme postup jeho léčby,“ okomentoval trenér devatenáctky marodku.

„Fortelnému se daří a je to moc dobře. Když hráč dává góly, podporuje to jeho sebevědomí a to souvisí i s formou. Jsem rád, že výkon a produktivita nestojí na jediném hráči. Posledně se dařilo Drchalovi a dnes to byl Fortelný. Třeba zrovna tato dvojice by mohla být pro budoucnost týmu a klubu zajímavá,“ řekl sparťanský trenér.

AC Sparta Praha – SK Motorlet Praha 8:0 (4:0)

Branky: 10. Fortelný, 31. Fortelný, 36. Majka, 43. Dao, 53. Fortelný, 63. Fortelný, 83. Traore, 84. Majka

Sparta: Bačkovský (46. Pecháček) – P. Tvaroh (67. Peřina), Plechatý, Štětina, Dudl (46. Flak) – Fortelný (67. Dudl), Sedláček (67. Majka), Boula (46. Palečko), Majka (46. Traore) – Drchal, Dao (46. K. Tvaroh)