Zasloužené vítězství

20. 11. 2017 | 14:58zpět na seznam novinek

Sparťané nastoupili na umělé trávě ve Frýdlantu v Čechách v poměrně nezvyklé sestavě. V základní jedenáctce totiž figurovala jména hráčů A-týmu Eldara Ćiviće, Srdjana Plavšiće a Vyacheslava Karavaeva. Po dlouhé odmlce způsobené vážným zraněním ramene se alespoň na lavičku vrátil brankář Jan Čtvrtečka. Úplně poprvé se pak ve sparťanském dresu představil Ahmed Mohamed Radwan Abdelkader. Osmnáctiletý Egypťan je reprezentačním hráčem do 21 let a ve Spartě je na dvoutýdenní zkoušce.

Oba celky vstoupily do utkání ve vysokém tempu, u míče však byli častěji sparťané. Ti dobře napadali a po čtvrt hodině hry toho málem využil Matoušek, gólman Konečný byl však o kousek rychlejší.

O pět minut později se po kombinaci s Daem dostal do slibné pozice Boula, ovšem jeho střela zpoza vápna byla zablokovaná na rohový kop. Po následném centru vznikl drobný závar před libereckou brankou, ale domácí defenziva vše utnula razantním odkopem.

Hosté pokračovali ve vysokém pressingu, z čehož mohl v pětadvacáté minutě těžit Dao, ale ani jeho střela mířila naneštěstí pouze doprostřed. V ještě lepší pozici byl po půlhodině hry Plavšić, který z bezprostřední blízkosti nemířil mezi tři tyče.

Sparta se vedoucí branky dočkala až ve čtyřicáté minutě. Dao postupoval do pokutového území, kde ho atakoval jeden z libereckých obránců. Míč se však se štěstím odrazil k Matouškovi, který z druhého doteku dorážel do odkryté branky.

Zatímco v první půli se Severočeši do šancí nedostávali, v té druhé už se přeci jen osmělili. Nebezpečný centr Ulbricha odklízela sparťanská defenziva, na Gembického pobídku zase nikdo z libereckých nedosáhl.

Na druhé straně pak mohl svoji druhou branku přidat Matoušek, ovšem jeho hlavička mířila těsně vedle pravé tyče. Kapitán Sparty se ještě ujal exekuce přímého kopu z nebezpečné vzdálenosti, ale Konečný jeho tvrdou i dobře umístěnou střelu výborným zákrokem chytil.

Dvoubrankového vedení se svěřenci Michala Horňáka přeci jen dočkali. V osmdesáté minutě poslal přízemní centr do vápna Karavaev a Youssouf Dao střelou k tyči nedal libereckému brankáři sebemenší nárok. Dao se prosadil již posedmé v podzimní části Juniorské ligy!

V závěrečných minutách se Liberci povedlo snížit zásluhou Micovčáka, který tak překazil radost Vorlovi, jenž měl nadosah sedmé čisté konto v sezoně.

V nadcházejícím kole zajíždí Sparta na umělou trávu v Uhříněvsi, kde změří síly s prozatím tápajícími Bohemians 1905. Utkání má výkop v sobotu 25. listopadu od 10:00.

FC SLOVAN LIBEREC U21 – AC SPARTA PRAHA U21 1:2 (0:1)

Branky: 88. Micovčák - 41. Matoušek, 80. Dao.

ŽK: 44. Blažek, 62. Kristian.

Slovan: Konečný - Ulbrich (85. Petr), Blažek, Havelka (85. Šustek), Písačka, Baláž (61. Kristian), Heppner, Dvořák, Michalec (68. Micovčák), Gembický (74. Kazda), Prokš.

Sparta: Vorel – Sváta, Březina, Boula, Ćivić, Karavev, Traore (90. Čmelík), Plavšić (85. Pavlík), Abdelkader (63. Čapek), Matoušek, Dao.

Rozhodčí:  Klíma – Mokrusch, Melichar.