Výrazná převaha v druhé půli stačila jen na vyrovnání

25. 11. 2017 | 12:34zpět na seznam novinek

Juniorka v posledním venkovním utkání roku 2017 remizovala na umělé trávě v Uhříněvsi s Bohemians 2:2. Sparťané zaspali především vstup do utkání, když už po 18 minutách prohrávali 0:2, ovšem díky včasnému zásahu do sestavy, kontaktní brance do šatny a výrazně zlepšenému výkonu v druhé půli sahali svěřenci Michala Horňáka po třech bodech.

Od úvodního hvizdu uběhlo sotva osmdesát vteřin, když domácí měnili skóre na světelné tabuli. Akce se nápadně podobala vyrovnávacímu gólu Milana Baroše z památného zápasu české reprezentace a Nizozemska na EURO 2004, kdy po sklepnutí od Jana Kollera uklidil míč nekompromisní ranou do šibenice. Tentokrát však byl střelcem Káš, který Bačkovskému nedal žádnou šanci.

Vstup do utkání tedy vyšel lépe domácím, kteří šli navíc v osmnácté minutě do dvoubrankového vedení, když centrovaný míč prodloužil na zadní tyč opět kapitán Bohemky Káš.

Na druhou inkasovanou branku zareagoval sparťanský realizační tým dvojím střídáním, což se později ukázalo jako správné. Youssouf Dao s Novotným vystřídali Traoreho s Abdelkaderem.

Do první vážnější šance Sparty se střelou za hranicí vápna dostal Špaček, ovšem jeho rána skončila vysoko nad brankou Fialy. Neuspěl ani Lukáš Juliš, jehož pokus vyrazil domácí brankář na rohový kop. Poté mohli nečekaně udeřit opět domácí. Kolmou přízemní přihrávkou uvolnila defenziva Kuchtu, který ale v samostatném úniku proti Bačkovskému neuspěl.

Již v nastaveném čase prvního poločasu však Sparta dobře zahrála standardní situaci. Köstl vrátil prudký míč do vápna a Dao razantní střelou z první poslal míč pod břevno Fialovy branky.

„První poločas byl z naší strany asi doposud nejhorším poločasem v sezoně. Odehráli jsme ho velmi laxně, bez pohybu, bez nabídky, bez návratů do defenzivy,“ věděl Michal Horňák.

Po změně stran už tato slova neplatila. Sparta začala na hřišti naprosto dominovat a vytvářela si dostatek gólových příležitostí, což dokázala zúročit ve vyrovnávací branku. Dlouhý pas si na půlící čáře přebral výborným zpracováním na jeden dotek Dao, následně potáhl míč a předložil před prázdnou bránu Julišovi, který, byť atakován domácím obráncem, poslal míč za Fialu.

Oba sparťanští hráči si po chvíli vyměnili role. Juliš na hranici vápna elegantní patičkou našel Daa, jemuž překazila gólovou radost až branková konstrukce. „Youssouf byl stěžejním hráčem nejen dnešního utkání. Podává velmi dobré výkony, které podle mě dosahují parametrů A-týmu. Během zimní přestávky by si zasloužil dostat šanci,“ chválil výborné výkony osmigólového útočníka z Pobřeží slonoviny trenér Horňák.

V závěrečných minutách zasypali sparťané vápno Bohemky centrovanými míči, ale ani jeden z nich naneštěstí neskončil za Fialou.

„Druhý poločas byl naopak jedním z nejlepších, který jsme za poslední půlrok odehráli. Kluci začali plnit to, co jsme chtěli. Ihned po ztrátě jsme soupeře donutili k chybě, dostávali jsme se do šancí a nastřelili tyčku, ale bohužel ten kýžený třetí gól už nepřidali,“ litoval nevyužitých šancí Horňák.

BOHEMIANS 1905 U21 – AC SPARTA PRAHA U21 2:2 (2:1)

Branky: 2., 18. Káš, - 45+2. Dao, 55. Juliš.

ŽK: 56. Brak.

Bohemians: Fiala – Brak, Růžička, Kocourek, Vrána (89. Přibyl), Kuchta (66. Nátr), Káš (C), Vacík, Dias (86. Buneš), Věchtík (86. Václavík), Horizrál (75. Melíšek)

Sparta: Bačkovský – Pavlík (15. Sváta), Březina, Köstl, Čmelík (82. Čapek), Mareček, Špaček, Traore (35. Dao), Juliš, Matoušek (K), Radwan (35. Novotný).

Rozhodčí: Lerch – Vodrážka, Vít