Výhra v Ostravě a posun do čela

16. 4. 2018 | 13:04zpět na seznam novinek

Sparťané odcestovali v rámci druhého kola nadstavbové části Juniorské ligy do Ostravy. I přes prvotní tlak Baníku se Sparta dostala do vedení už v 9. minutě díky tečované hlavičce Špačka. Ve druhé půli se ještě prosadili Traoré s Ristićem a Sparta nakonec zvítězila 3:0.

Úvod utkání patřil domácím. Hráči Baníku dostali Spartu pod mírný tlak, ale bez vyložené šance. Následně se hra vyrovnala a o slovo se přihlásili svěřenci Michala Horňáka. V 9. minutě si na roh Matouška naskočil Špaček a hlavičkou s tečí Psychého otevřel skóre.

Baník Ostrava po obdržené brance opět přidal a vytvořil si převahu. Sparťanské obraně zatápěli domácí hlavně po pravé straně. Vždy ale chyběla finální přihrávka k ohrožení Bačkovského.

Největší šancí domácích bylo, když ve 45. minutě Pavlík nepřesně přihrával Bačkovskému a přihrávku málem vystihl jeden z útočníků. Brankář Sparty celou situaci vyřešil včasným vyběhnutím a zachránil poločasové vedení 1:0.

Ostravští začali druhou část stejně jako tu první a aktivně se snažili o vyrovnání. Rychlou odpovědí jim byl gól Traorého, který v 51. minutě prostřelil Budinského po přihrávce od Mohameda. Ani pak se Baník nevzdával, jenomže příležitosti nedokázal dotáhnout. Nepříjemností bylo střídaní zraněného kapitána Matouška, který si nešťastně sám způsobil výron v kotníku a nemohl již dál pokračovat v zápase.

V 56. minutě byl rozdíl již tříbrankový. Traoré utekl po levé straně, prostrčil míč k Pavlíkovi, který posunul na Mohameda a ten na hranici vápna přiťukl míč k Ristićovi, jehož střela zapadla k levé tyči. Baník se snažil o vstřelení branky, ale proti byla obrana v rudých dresech, která tentokrát udržela nulu. Nejblíže gólu byli domácí v 81. minutě, kdy střela jednoho ze záložníků skončila na břevnu.

Sparta se díky vítězství posunula do průběžného vedení nadstavbové části Juniorské ligy. První místo bude za týden hájit na Strahově proti Teplicím.

Trenér Michal Horňák po zápase:

„Chtěl bych pochválit celý tým, od brankáře až po útočníka. Byl to podle mě náš nejlepší výkon za celou sezónu a neobdrželi jsme žádnou branku. Proti Baníku, posíleného o hráče A-týmu, jsme hráli velmi organizovaně, bojovně a disciplinovaně po celých devadesát minut. Navíc jsme po krásných akcích trestali soupeřovy chyby. Zápas jsme měli kontrolou a zaslouženě zvítězili. Jediným negativem je zranění kapitána Matouška. Ten si sám bez cizího zavinění udělal těžký výron v kotníku a nedokážeme hned říci, jak dlouho nám může chybět.“

FC Baník Ostrava U21 – AC Sparta Praha U21 0:3 (0:1)

Branky: 9. vlastní Psyché - 51. Traoré, 56. Ristić. ŽK: Paraskevas - Špaček, Novotný,Palečko. Rozhodčí: Slabý – Dohnálek, Lakomý. Počet diváků: 200 diváků.

Ostrava: Budinský – Azatsky, Bolf, Dendis, Helešic, Kania (79. Paraskevas), Kubík, Lehnert (59. Urban), Mičola, Mládek (59. Jakubov), Psyche.

Sparta: Bačkovský – Pavlík, Penc, Burda, Ristić, Palečko, Špaček (86. Čajkovský), Matoušek (50. Tasić), Traoré, Mohamed, Novotný.