Vítězný vstup do jarní části

20. 2. 2017 | 15:40zpět na seznam novinek

Sparťané vstoupili do fotbalového jara těsným vítězstvím 1:0 nad Bohemians. O jedinou branku utkání se na umělé trávě v areálu Horních Měcholup v sedmnácté minutě zasloužil Youssouf Dao.

V prvním poločase byla Sparta jednoznačně lepším týmem. První čtvrthodina sice vážnější příležitost nepřinesla, ovšem ve zbývající půlhodině bylo k vidění už dost šancí. Ta první hned skončila brankou. Sparťanská defenziva ubránila standardní situaci Bohemky, brankář Vorel dlouhým výkopem našel Daa, který se štěstím prošel přes obranný val domácích a překonal brankáře Dařinu. Pro útočníka z Pobřeží slonoviny tak šlo o šestou trefu v posledních šesti zápasech v dresu juniorky!

„Youssouf se zvedá. Dokáže si dobře pokrýt míč, má výborné náběhy za obranu. Dnes nám navíc hodně pomohl i směrem dozadu. Bylo tam pár momentů, kdy jsme potřebovali pomoci a on tam zkrátka byl. Mám z něho dobrý pocit,“ vyzdvihl kvality útočníka trenér Michal Horňák.

Druhou branku chtěli přidat Havelka s Frýdkem, kteří se zkoušeli prosadit skákavou střelou ze střední vzdálenosti. Ani jeden z pokusů však mezi tři tyče nemířil.

Bohemians se v první půli do nebezpečné blízkosti před Vorla nedostala. Bízko k tomu měl Akpan, který se probíjel přes sparťanskou defenzivu. Vše vyřešil razantním odkopem do zámezí Penc.

Během poločasové přestávky domácí dvakrát vystřídali, čímž do druhé půle výrazně oživili svoji hru. V šestašedesáté minutě se po rohovém kopu dostal do velmi nadějné šance Brak, který ovšem střelu z hranice pokutového kopu poslal vysoko nad Vorlovu branku.

Vzápětí mohl přidat svoji druhou branku v zápase Dao. Jeho pokus o přehození brankáře však zastihl jeden z domácích obránců pár centimetrů před brankovou čárou.

V závěrečných minutách se hra hodně přiostřila. Vše započal velmi ostrý zákrok Braka na Špačka, který sudí ohodnotil žlutou kartou. O dvě minuty později však tasil červenou. Ve středu hřiště si taktickým faulem počínal Kostka, a jelikož šlo o jeho druhou žlutou kartu, odcházel záložník Bohemky do sprch předčasně.

Za svým spoluhráčem přispěchal o pár minut později Da Cruz, který faulem zastavil unikajícího Notovného. Rozhodčí Váňa tak pochopitelně ukázal červenou kartu podruhé.

„Jsme spokojení jak s výsledkem, tak především s předváděnou hrou v první půli. Druhý poločas už z naší strany nebyl takový. Zápas byl hodně vyhecovaný, tvrdý, v podstatě klasický duel s Bohemkou. My jsme chtěli být lepší na míči, hrát hodně po zemi, Bohemka zase tvrdila muziku, což odnesli naši dva hráči zraněním. Na to se ale nevymlouváme, jen zákrok z osmdesáté minuty na Špačka byl hodně nesportovní,“ zhodnotil utkání Horňák.

Výhra posunula juniorku na druhé místo za Mladou Boleslav, která má aktuálně tříbodový náskok. Další utkání čeká Spartu v pondělí 27. února od 13 hodin na Strahově proti Jablonci.

Bohemians 1905 U21 – AC Sparta Praha U21 0:1 (0:1)

Branky: 17. Dao

ŽK: 49. Kostka, 80. Brak – 62. Špaček.

ČK: 83. Kostka, 90. Da Cruz.

Bohemians: Dařina – Brak, Charvát, Rothe, Vaníček (77. Horizrál) – Blecha (46. Da Cruz), Kostka, Akpan (46. Olarewaju), Káš – Vacík, Artemuk (84. Věchtík).

Sparta: Vorel – Pavlík, Penc, Vatajelu – Havelka, Cabadaj, Špaček (83.Palečko), Frýdek Ch. (77. Traore), Holzer – Matoušek – Dao (89. Novotný).

Rozhodčí: Váňa – Kubec, Kožár.