Vítězné derby juniorky

3. 4. 2017 | 15:40zpět na seznam novinek

Sparťanští junioři se v derby před téměř pěti sty diváky představili ve velmi silné sestavě. Z prvního byli k vidění v základní sestavě Aleš Čermák, Christian Frýdek, Néstor Albiach, Lukáš Juliš nebo také Daniel Holzer. V průběhu druhého poločasu se na hřiště dostal i Matěj Pulkrab, jehož gólová hlavička z jednasedmdesáté minuty se nakonec ukázala jako vítězná. Sparťanská juniorka porazila v derby Slavii 2:1!

Vstup do utkání vyšel svěřencům Michala Horňáka dokonale. Již ve třetí minutě si na rohový kop naskočil kapitán strahovského celku Tomáš Cabadaj, který hlavičku nasměroval nekompromisně za záda Přemysla Kováře.

Hosté se do své první příležitosti dostali přesně po čtvrt hodině hry. Přízemní centr z pravé strany našel na hranici penaltového puntíku Žežulku, jehož střelu z první do poloodkryté branky vytáhl fantastickým zákrokem Vorel.

Po úvodních šancích z obou stran se ofenzivní počínání týmů pozastavilo. K vidění byly spíše náznaky nebezpečných situací a především zodpovědné obrany. Na Čermákovu kolmici za obranu chyběly Julišovi centimetry, na druhé straně pak nadějně vyhlížející přečíslení zastavil Žežulkův útočný faul.

Začátek druhého poločasu patřil hostům, kteří byli v těchto minutách o poznání aktivnější. Nebezpečný centr z kopaček Krejdla ještě ukryl Vorel ve své náruči, nicméně na povedenou trefu z pětadvaceti metrů Marcela Čermáka už byl krátký.

„Hráli jsme hodně profesorsky. Tlačili jsme se středem hřiště, namísto toho, abychom hru roztáhli a dokázali ji zrychlit, případně zahrozit z nějakých centrů. Zákonitě jsme tedy po zásluze inkasovali. Jako bychom byli v nějaké letargii a naivně si mysleli, že to půjde samo,“ věděl Michal Horňák.

Inkasovaná branka však sparťanskou juniorku povzbudila. „Vyrovnávací gól nás nakopl, hodně jsme se po něm zvedli. Vytvořili jsme si několik šancí a zaslouženě se znovu dostali do vedení,“ těšilo Horňáka. Do vedení šel jeho tým opět po rohovém kopu, na který si tentokrát naskočil střídající Pulkrab.

Pojišťovací branka mohla vzejít z parádní střely Císařovského, jehož tvrdý pokus vyrazil s obtížemi Kovář. Obdobná situace byla k vidění i na druhé straně, to ovšem Vorel vyrazil střelu Mareše. Deset minut před koncem se hráči Slavie radovali z vyrovnávací branky, avšak Žežulka se v době dorážky nacházel v ofsajdovém postavení, a tak branka nebyla uznána.

Závěrečné minuty nabídly strhující tempo. Sparťané se dostávali do rychlých kontrů, zatímco hráči Slavie se pokoušeli dostat míč za každou cenu před Vorla. Ani jeden z celků se však střelecky již neprosadil, a tak v 22. kole Juniorské ligy porazila Sparta Slavii 2:1.

V nadcházejícím zápase vyráží juniorka na Královo Pole, kde se představí proti Brnu v pondělí 10. dubna od 13 hodin.

AC Sparta Praha U21 – SK Slavia Praha U21 2:1 (1:0)

Branky: 3. Cabadaj, 71. Pulkrab – 64. M. Čermák

ŽK: 25. Penc, 47. Vatajelu Bogdan  – 26. Kocourek, 43. Krejdl, 56. Prosek.

AC Sparta Praha: Vorel – Pavlík, Penc, Vătăjelu Bogdan - Holzer (84. Balvín), Čermák, Špaček (60. Císařovský), Cabadaj, Juliš (46. Pulkrab) - Ch. Frýdek (89. Sváta), Albiach (52. Moravec).

SK Slavia Praha: Kovář – Mareš, Žežulka, Schulz, M. Čermák, Prošek, A. Lauricella (46. Jakab), Krejdl (60. Zoubek), Kocourek (85. M. Lauricella), Prošek, Kodr.

Rozhodčí: Orel – Šimáček, Vinter.