Vítězná příprava s Dobrovicí

28. 1. 2017 | 15:51zpět na seznam novinek

Na umělé trávě v Heřmanicích v Podještědí sehrála juniorka druhé přípravné utkání před jarní částí sezony. Sparťané porazili třetiligovou Dobrovici po dobrém výkonu zaslouženě 3:1, čímž navázali na úspěšně zvládnutý přátelák proti divizním Úvalům.

Vstup do utkání se juniorce povedl na výbornou, když se již ve druhé minutě prosadil Filip Císařovský. Ve zbytku první pětačtyřicetiminutovky patřili sparťané k lepšímu týmu, ačkoliv k vidění byla řada nepřesností. „Oběma celkům značně komplikovala hru umělá tráva, která byla opravdu hodně namrzlá. Nicméně bych vyzdvihl velmi dobrý individuální přístup všech hráčů,“ ocenil svěřence Luděk Stracený.

Do druhé půle nastoupila sparťanská sestava obměněná o čtyři hráče, když odstoupili Pavlík, Wala, Dao a střelec branky Císařovský. Nahradili je Hovorka, Traoré, Balvín a Novotný.

Krátce po změně stran se do svých šancí dostali také hráči Dobrovice. Na dvě gólové příležitosti zareagoval skvělými zákroky Miller, na třetí pokus z pětašedesáté minuty byl však bezmocný. „V defenzivní činnosti máme stále nedostatky. Dnes nás Míra Miller výborně dvakrát nebo třikrát podržel, na obranné činnosti ještě zapracujeme,“ pokračoval v hodnocení Stracený.

Na inkasovaný gól však sparťané odpověděli zvýšenou aktivitou, která vedla ve vedoucí branku z kopaček Václava Pence. Tři minuty před závěrečným hvizdem ještě stvrdil výhru Ondřej Novotný, který stanovil na konečných 3:1 pro Spartu.

Další přátelské utkání má juniorka naplánované na středu 1. února, kdy změří síly na umělé trávě na Vyšehradě s místním třetiligovým Slavojem. Výkop je v 15 hodin

FK Dobrovice – AC Sparta Praha U21 1:3 (0:1)

Branky: 2. Císařovský, 76. Penc, 87. Novotný.

Sparta: Miller – Pavlík (46. Hovorka), Penc, Cabadaj, Sváta – Wala (46. Traoré), Špaček, Palečko, Matoušek, Císařovský (46. Balvín) – Dao (46. Novotný)