Vítězná přestřelka v Hradci

22. 5. 2017 | 13:23zpět na seznam novinek

Bitvu o druhou příčku Juniorské ligy zvládli lépe svěřenci Michala Horňáka. Ti šli v prvním poločase celkem třikrát do vedení, avšak domácí na jejich trefy dokázali vždy odpovědět vyrovnáním. Vítěznou branku, na kterou již Votroci nedokázali zareagovat, obstaral povedenou střelou ze standardky Moravec, tudíž si sparťané odvezli tři body za cennou výhru 4:3.

Za slunného počasí byl k vidění velmi ofenzivní první poločas, ve kterém padlo pět branek! Do vedení šli sparťané v jedenácté minutě, kdy si Špačkův centr zpracoval na úrovni penalty Konaté a za přispění teče domácí defenzivy dopravil míč za bezmocného Lindra.

Odpovědět mohli hradečtí během dvou minut, kdy se do samostatného úniku hnal Trubač. Ten se pokusil o kličku Vorlovi, avšak v rozhodující moment přispěchal jeden z hostujících beků a celou situaci vyřešil načasovaným skluzem. Hradec se ale vyrovnání dočkal v pětadvacáté minutě, kdy si na rohový kop naskočil nehlídaný Martinec a hlavičkou překonal bezmocného Vorla.

Vyrovnaný stav však trval jen několik desítek vteřin. Dloubáček za obranu Hradce zastihl ve skluzu Aleš Čermák a na poslední chvíli stihl míč uklidit k tyči mimo dosah brankáře Lindra.

I na Čermákovu trefu dokázali najít domácí odpověď. Šípek se pohyboval na hranici ofsajdu, dostal přesný míč za obranu do samostatného úniku a pohledným lobem na zadní tyč vyrovnal stav utkání na 2:2.

Do kabin ale odcházeli sparťané za příznivého stavu. V jednačtyřicáté minutě se na půlící čáře zbavil svého strážce Juliš a i on si se samostatným únikem poradil zkušeně.

Čtvrt hodiny po změně stran se hradeckým hráčům povedlo již potřetí v zápase vyrovnat. Po odpískaném sporném faulu na hranici vápna dostali výhodu pokutového kopu, který přízemní střelou k tyči proměnil Václavek.

O devět minut později šla strahovská juniorka počtvrté v zápase do vedení. K rozehrávce standardní situace z dvaceti metrů se postavil Moravec, který pěknou střelou přes zeď překonal hradeckého Lindra.

V závěrečných minutách se domácí snažili ohrozit Vorlovu branku především po centrovaných míčích, ovšem žádný z nich neskončil střelou nebo větším závarem ve sparťanském vápně. Na druhé straně se hráči trenéra Horňáka snažili navýšit vedení po rychlých protiútocích, ale Čermákova nebo Balvínova slibná šance brankou neskončila. V předposledním kole aktuálního ročníku Juniorské ligy tak sparťané zvládli souboj o druhou příčku s Hradcem Králové a ve čtvrtek 25. května od 13 hodin budou moci tuto pozici uhájit v domácím střetnutí s Třincem.

FC Hradec Králové U21 – AC Sparta Praha U21 3:4 (2:3)

Branky: 25. Martinec, 30. Šípek, 60. Václavek (z PK) - 11. Konaté, 27. Čermák, 41. Juliš, 69. Moravec

Hradec: Lindr – Václavek, Holeš R., Chocholatý (46. Breda), Brokeš, Trubač, Martinec, Dostál, Šípek (75. Zbudil), Miker, Hynek (72. Kolár).

Sparta: Vorel – Sváta (82. Čmělík), Cabadaj, Nový (37. Penc) – Holzer, Havelka, Čermák, Moravec, Konaté (72. Císařovský) – Juliš (90. Surmaj), Špaček (88. Balvín)

Rozhodčí: Macháček – Boček, Pochylý.