Úspěšný obrat

14. 8. 2017 | 15:07zpět na seznam novinek

V základní sestavě juniorky se po dlouhé odmlce způsobené zraněním představil David Hovorka, jenž zaujal své místo na stoperu. Na opačné straně hřiště se pak pohyboval Lukáš Juliš, jenž se jednou brankou a dvěma asistencemi tučně podepsal pod první výhru juniorky v novém ročníku Juniorské ligy.

Oba celky začaly v horkém dni velmi aktivně a hra se přelévala z jedné strany na druhou. První vážnější ohrožení Czehowskyho branky měl na kopačce Mareček, ovšem jeho pokusu chyběla větší přesnost.

Posléze se hnal do samostatného úniku Dao, kterého na poslední chvíli zastavil nedovoleným zákrokem Šimek. Hráč Dukly mohl v daný moment děkovat rozhodčímu Klímovi, že faul ocenil pouze kartou žluté barvy. Z následné standardky přestřelil Matoušek tvrdou střelou jen o kousek branku hostů.

Těm však jejich standardní situace z jedenácté minuty vyšla na výbornou. K rozehrávce ze slibné vzdálenosti se postavil Preisler, jenž fantastickou prudkou střelou do šibenice nechal Bačkovského proletět vzduchem a hosty tím poslal do vedení.

Po inkasované brance sparťané přidali na aktivitě. Traoreho přízemní centr do vápna našel Matouška, jehož střela z jedničky jen trefila připraveného Czehowskyho. Neujala se ani střela Marečka z přímého kopu, který jen o kousek přelétl břevno.

Naopak na druhé straně zahrozil Brandner. Ten usměrnil ostrý centr na branku Sparty, ale Bačkovský skvělým zákrokem vyrazil jeho střelu na tyč.

Sparťanům se povedlo vyrovnat jen chvíli před odchodem do kabin. Juliš si výborně převzal míč před vápnem, zbavil se svého strážce a střelou mezi nohama gólmana Dukly upravil skóre prvního poločasu na 1:1.

Do druhé půle vstoupila Sparta o poznání lépe, než její soupeř a ihned si začala vytvářet gólové příležitosti. Časomíra ukazovala teprve 46. minutu, když si Pavlík vyměnil míč s Matouškem a prvně jmenovaný se pokusil o přehození vyběhnuvšího gólmana. Ten ale pohotovým zákrokem vyrazil míč na roh. O chvíli později se objevil v dobré pozici střídající Špaček, tomu však včas překazil jeho úmysly Czehowsky.

Vedoucí branky se tak sparťané dočkali až v 58. minutě, kdy se po Julišově přihrávce před bránu prosadil svým důrazem Dao. Zvýšená aktivita přinesla svěřencům Michala Horňáka i třetí branku. Juliš zachytil chybnou rozehrávku gólmana Dukly, předložil míč Matouškovi, který už měl situaci jednoduchou a bezpečně navýšil vedení na rozdíl dvou branek.

Hosté se však s tímto stavem nehodlali smířit a utkání se jim vzápětí povedlo zdramatizovat, když se s velkou dávkou štěstí prosadil Brandner. A jelikož se ve zbývající dvacetiminutovce neprosadil ani jeden z celků, sparťanská juniorka si připsala první vítězství v sezoně 2017/2018.

"Do druhé branky soupeře jsme měli zápas pod kontrolou, hráli převážně na jejich polovině a byli aktivnější. Inkasovanou brankou dvacet minut před koncem Dukla ožila a my se v závěru strachovali o případnou remízu. Vybavil se mi loňský zápas právě s Duklou, kdy jsme z úplně poslední šance dostali gól na 3:3," hodnotil utkání trenér Horňák.

AC Sparta Praha U21 – FK Dukla Praha U21 3:2 (1:1)

Branky: 43. Juliš, 58. Dao, 64. Matoušek - 11. Preisler, 70 Brandner.

ŽK: 45. Matoušek, 68. Dao – 6. Šimek, 17. Kozel.

Sparta: Bačkovský – Pavlík (88. Tasić), Hovorka (63. Sváta), Boula - Čmelík, Mareček, Traore (77. Novotný), Matoušek (81. Urban), Juliš – Balvín (46. Špaček), Dao.

Dukla: Czehowsky – Šimek, Brandner (82. Lohoyda), Preisler, Dancák, Vlček, Brabenec, Luong, Kozel, Kaník, Douděra.

Rozhodčí: Klíma – Kubec, Melichar.