Úspěšné navázání na vysokou výhru

18. 9. 2017 | 15:11zpět na seznam novinek

Juniorka navázala na sedmigólovou výhru v Českých Budějovicích dalšími třemi body, které opět podepřela čistým kontem. Svěřenci Michala Horňáka porazili v osmém kole Juniorské ligy Jablonec vysoko 4:0 a v tabulce poskočili na dělené třetí místo. Ve sparťanském dresu se po delší době způsobené zraněním představil mladý obránce David Březina, jenž proti Jablonci odehrál pětapadesát minut.

Již od úvodního hvizdu bylo znát, že se sparťané pokusí zopakovat úspěšný vstup do zápasu z minulého týdne, kdy v rozmezí pětadvaceti minut nasázeli Českým Budějovicím čtyři branky. Ani tentokrát si nevedli vůbec špatně. Běžela teprve pátá minuta, když si Dan Mareček navedl míč na střed a křižnou střelou z dvaceti metrů vymetl šibenici jablonecké brány.

Chvíli na to se jablonečtí dostali do své největší příležitosti v první půli, de facto i v celém zápase. Pleštil se dostal k tvrdé střele na zadní tyč, ovšem míč se stočil pouze na autové vhazování, tudíž Vorel nemusel ani zasahovat.

Na druhé straně tak znovu udeřili domácí. Matoušek rozehrál rohový kop nakrátko, následně poslal ostrý centr do vápna, na který si nejvýše vyskočil testovaný Kouyate a hlavičkou překonal Richtera podruhé.

Ještě před poločasovou přestávkou mohli sparťané vedení navýšit, ale Novotného hlavička prolétla metr od pravé tyče. Podobně skončila i střela Daa z mírného úhlu, a jelikož ani Traore nedosáhl o několik centimetrů na centrovaný míč, odcházelo se do kabin za příznivého stavu 2:0.

Ani patnáctiminutová přestávka na vývoji hry nic nezměnila. Sparťané tlačili svého soupeře na jejich polovině a vytvářeli si gólové šance. Hned v 46. minutě předložil Čmelík ostrý míč na penaltu Novotnému, ten ovšem tísněný jabloneckým stoperem pálil hodně nad.

O deset minut později se už skóre měnilo. Špaček našel zpětnou přihrávkou na malé vápno Čmelíka, který střelou na zadní tyč navýšil vedení na rozdíl tří branek. Sparťané pokračovali v ofenzivním snažení, za což byli odměněni počtvrté. Špaček našel volného Pavlíka na pravé straně a jeho následný centr akrobaticky usměrnil za Richetrova záda Traore – 4:0.

Po čtvrté inkasované brance se k náznakům šancí dostali i Severočeši.  Vorel nejprve bez problému zlikvidoval pokus ze střední vzdálenosti Krištofa, chvíli na to nemusel zasahovat po nebezpečném centru zleva.

Závěrečná desetiminutovka výraznější šanci nepřinesla, a tak Sparta v osmém kole Juniorské ligy porazila FK Jablonec 4:0.

„Chtěli jsme navázat na to, kde jsme v Českých Budějovicích skončili. Měl jsem lehké obavy z jakéhosi uspokojení právě z minulého zápasu, ale od úvodních minut jsme si šli za vítězstvím a zaslouženě vyhráli,“ těšilo jednoznačné vítězství trenéra Horňáka.

V nadcházejícím devátém kole zajíždí juniorka do Mladé Boleslavi, kde se představí již v neděli 24. září v 10:30 hodin.

AC SPARTA PRAHA U21- FK JABLONEC U21 4:0 (2:0)

Branky: 5. Mareček, 18. Kouyate, 49.Čmelík, 55. Traore

ŽK: Urban - Krišof.

Sparta: Vorel – Pavlík, Březina (56. Boula), Kouyate, Čmelík, Mareček, Špaček (66. Císařovský), Traore (66. Balvín), Novotný (70. Urban), Matoušek (70. Čajkovský), Dao .

Jablonec: Richter – Petržílka, Kouřil, Krištof, Pleštil, Hlůže (69. Hajdo), Schön (80. Kozák), Haitl, Viktovič (61. Bičiště), Zezulka, Kubista (82. Štěpánek).