Těsná prohra v Liberci

8. 5. 2017 | 12:54zpět na seznam novinek

Sparťané v 27. kole Juniorské ligy nenavázali na vysokou výhru nad Příbramí z minulého kola  a na stadionu U Nisy prohráli 1:2. Soupeř, posílený o několik hráčů z širšího kádru A-týmu,  byl především v první půli výrazně aktivnější směrem dopředu, za což byl odměněn dvoubrankovým vedením. Po změně stran přidali do ofenzivy i sparťané, což vedlo ke snížení zásluhou Špačka. Závěrečný tlak ale vyrovnání nepřinesl, a tak se svěřenci Michala Horňáka vrací do Prahy bez bodů.

Na místo čtyřgólového Juliše z uplynulého týdne se od začátku postavil David Surmaj. Zpět do záložní řady se vrátil také Jakub Moravec, jinak základní jedenáctka nedoznala nějakých překvapivých změn.

Začátek utkání, a vlastně i celý první poločas, patřil domácím, kteří si již během úvodní čtvrthodiny vytvořili tři zajímavé šance. V té první vypustil tvrdou střelu zpoza vápna Heppner, ale Vorel jeho pokus vyrazil mimo. Pár chvil na to hlavičkoval v dobré pozici Da Silva nad břevno. Hlavička Kouřila po rohovém kopu Chlumeckého ze čtrnácté minuty však již byla úspěšná, a tak se domácí dostali do vedení 1:0.

V sedmadvacáté minutě se navíc radovali podruhé. Da Silva se se štěstím probil přes Cabadaje, předložil míč na penaltový puntík Micovčákovi, který se ještě elegantně zbavil Pavlíka a následně uklidil míč po zemi k tyči.

Sparťané se do šancí v první půli nedostávali a jakoby si s pozornou defenzivou Slovanu nevěděli rady. Častokrát se uchylovali k dlouhým míčům za obranu, které však nepřinesly chtěný efekt. Když už se hnali do zajímavého přečíslení, byl Surmaj přistižen v těsném ofsajdu.

Severočeši mohli těsně před odchodem do kabin navýšit vedení na rozdíl tří branek, nicméně Bartošákova přihrávka na Da Silvův gól vycházela z ofsajdového postavení, což pomezní rozhodčí správně signalizoval.

Do druhého poločasu nastoupili sparťané s dvěma změnami v sestavě, když Surmaje s Cabadajem nahradili Sváta s Čmelíkem. Právě posledně jmenovaný se dostal jen pár vteřin po hvizdu rozhodčího ke střele, avšak centrovaný míč na zadní tyč neuklidil v těžké pozici mezi tři tyče.

Vzápětí se do samostatného úniku hnal Da Silva, ale včas k němu přispěchal Sváta, znepříjemnil mu zakončení a tak střela jen proletěla těsně vedle pravé tyče.

Po hodině hry se na pravé straně uvolnil Heppner, když si navedl míč na střed a levačkou se pokusil o obstřelení Vorla. Jeho pokus ale skončil vedle levé tyče. Pár chvil na to uvolnil Špaček chytrou přihrávkou do vápna Císařovského, v rozhodující moment ale zakročil jeden z domácích obránců a Císařovského střelu zablokoval.

Sparťané se díky zlepšené hře v druhém poločase přeci jen dočkali snížení. Standardní situaci v 80. minutě pár metrů za vápnem rozehrál narychlo Císařovský na Špačka, který elegantně přehodil vyběhnuvšího Konečného.

Vzápětí mohl dvoubrankové vedení strhnout zpět na stranu Liberce Da Silva, jenže ve stoprocentní šanci sám před Vorlem selhal a míč poslal vedle pravé tyče.

V závěrečných minutách se juniorka hnala za vyrovnáním, ovšem do větší příležitosti se kvůli pozorné obraně Slovanu nedostala. Sparta tedy podlehla Liberci 1:2.

"S výkonem z první půle jsem hodně nespokojený. Nastoupili jsme v domnění, že se Liberec porazí sám a že pro vítězství nemusíme nic udělat. Chyběla nám bojovnost, nasazení, kvalita žádná… dělali jsme všechno opačně. V kabině jsme si řekli své a druhá půle byla diametrálně odlišná. Už jsme byli rovnocenným soupeřem a v závěru jsme sahali i po remíze. Nakonec se to nepovedlo, potrestal nás první poločas," hodnotil utkání trenér Michal Horňák.

V nadcházejícím kole hostí juniorka na Strahově Karvinou. Výkop je v pondělí 15. května od 13 hodin.

FC Slovan Liberec U21 – AC Sparta Praha U21 2:1 (2:0)

Branky: 13. Kouřil, 37. Micovčák - 79. Špaček.

ŽK: 66. Obročník, 89. Kouřil, 90. Bartošák - 62. Holzer, 90. Špaček.

Liberec: Konečný – Coufal, Chlumecký, Kouřil, Polák (46. Kristian) – Barac (87. Šustr), Bartošák, Obročník (82. Blažek), Heppner – Da Silva, Micovčák (62. Kazda).

Sparta: Vorel - Pavlík, Cabadaj (46. Sváta), Penc – Holzer (77. Balvín), Havelka, Císařovský, Matoušek, Moravec - Špaček, Surmaj (46. Čmelík).

Rozhodčí: Rejžek – Novák, Pečenka.