Skalp Písku

10. 2. 2018 | 18:07zpět na seznam novinek

Junioři si připsali cennou výhru nad devátým týmem ČFL. Do sestavy se vrátili Boula s Pavlíkem, kteří absolvovali část španělského kempu s A-týmem. Sparťané po kvalitním výkonu zvítězili nad Pískem 2:0, o branky se postarali Špaček s Novotným.

Úvod zápasu byl z obou stran opatrný a hrálo se převážně ve středu hřiště bez vyložených šancí. Zlom nastal v 10. minutě, kdy se statečně probíjel obranou Novotný, jenž obešel všechny obránce, ale brankáře se mu pokořit nepovedlo.

Gólový zápis si připsala Sparta z akce v 25. minutě. Čajkovský odcentroval z pravé strany, míč proskákal malým vápnem až ke Špačkovi a ten tvrdou střelou propálil vše před sebou. Po gólu se obraz hry změnil a do vyložených šancí dostali hosté. Sparťany ale ve všech případech zachránil skvělý Bačkovský, který se do branky postavil po dlouhém zranění.

Do druhého poločasu se šlo beze změn. Domácí začali aktivně a častěji drželi balón, ale bez jasných šancí. Chyběla finální příhrávka nebo zasáhla obrana Písku. Soupeř hrozil z rychlých protiútoků, které však nedokázal proměnit. Na druhé straně ale branka padla. V 60.minutě se uvolnil Novotný a technicky zakončil podél brankáře. Ze střídačky zasáhli postupně do hry Burda, Tasić a Egypťan Hamdy. Zbylé minuty měla juniorka utkání pod kontrolou a dovedla ho do vítězného konce.

AC Sparta Praha U21 2:0 (1:0) FC Písek

Branky: 25. Špaček, 60. Novotný

Sestava: Bačkovský – Pavlík, Penc, Boula, Tvaroh – Špaček, Vácha, Matoušek (62. Burda), Čajkovský (75. Tasić) – Novotný (75. Hamdy), Urban

Luděk Stracený po posledním přípravném zápase:

„Jsme spokojení. Z naší strany to bylo skvělé utkání. Myslím, že ani soupeř si nevedl špatně. Na obou stranách byly šance, my je měli na začátku prvního poločasu, Písek v závěru půle. Musím kluky pochválit za dobrý kolektivní výkon.“