Přesvědčivé vítězství

5. 3. 2017 | 13:17zpět na seznam novinek

Sparťané dokázali napravit zaváhání z minulého týdne a v 19. kole Juniorské ligy zvítězila na umělé trávě na Julisce 3:1. Stěžejním faktorem úspěchu byl velmi dobře zvládnutý vstup do utkání a celkově vyborně sehraný první poločas, po kterém vedli svěřenci Michala Horňáka vysoko 3:0.

Úvodní branku zaznamenala juniorka již v páté minutě, kdy se za vápnem opřel do míče Frýdek a výstavní křižnou trefou poslal Spartu do vedení. Akce se hodně podobala jen pár hodin starému zakončení Josefa Šurala z utkání letenského A-týmu proti shodnému soupeři.

Ve dvaadvacáté minutě vedli sparťané již o dvě branky. Na centrovaný míč si ve vápně naskočil Špaček, jehož hlavičku sice dokázal brankář Hruška vyrazit, ovšem na dorážku Císařovského už nedosáhl. Skvělou půlhodinovku završili sparťané třetí brankou. Cabadajova střela byla ješte zablokována obranou Dukly, následný centr však za jejího přispění dotlačil Frýdek až za Hruškova záda.

Hráči Dukly se v prvním poločase dostali pouze k jedné šanci, když po rohovém kopu poslal odražený míč vysoko nad Vorlovu branku Douděra.

Po změně stran si již domácí fotbalisté začali v ofenzivním snažení počínat aktivněji. V 57. minutě se o snížení pokoušel Kozel, nicméně Vorel jeho přízemní tvrdou střelu utlumil ve své náruči. Na druhé straně se ke standardní situaci v nebezpečné vzdálenosti postavil Nový, skákavou střelu s menšími obtížemi vyrazil Hruška.

Standardní situace domácího celku o pár minut později však skončila brankou. Vorel nejdříve zneškodnil přímý pokus Bilovského, na tvrdou dorážku umístěnou pod břevno z kopaček Douděry ale neměl sebemenší nárok. V závěrečných minutách mohli sparťané svůj náskok navýšit. Rychlý míč za obranu dostihl Holzer, kličkou si položil Hrušku, ovšem následné zakončení z mírného úhlu namířil pouze do boční sítě.

"První poločas jsme začali ideálně. Do brzkého vedení nás dostala v podstatě identická situace, která byla k vidění včera na Letné. Chtěli jsme hodně napadat soupeřovu rozehrávku, což se nám dařilo a dokázali jsme z toho těžit. Ve druhém poločase jsme sice nehráli až tolik aktivně, nicméně stále to bylo z naší strany velice dobré a kluci si zaslouženě došli pro tři body,“ těšilo Michala Horňáka.

Další utkání čeká juniorku v pondělí 13. března, kdy na Strahově od 11 hodin přivítá prozatímního lídra soutěže Mladou Boleslav.

FK Dukla Praha U21 – AC Sparta Praha U21 1:3 (0:3)

Branky: 75. Douděra – 5. Ch. Frýdek, 22. Císařovský, 29. Smejkal (vl.)

Karty: 24. Šimek - 26. Císařovský.

FK Dukla Praha: Hruška – Luong (46. Dancák), Hájek, Gábor (75. Šahini), Vlček (63. Brabenec), Bilovský, Kozel (C), Douděra, Edmond, Šimek, Smejkal.

AC Sparta Praha: Vorel – Pavlík, Penc, Vatajelu - Havelka (63. Palečko), Nový, Cabadaj, Císařovský (83. Wala), Holzer (88. Hovorka) - Ch. Frýdek (80. Surmaj), Špaček (87. Eichler).

Rozhodčí: Hodek – Hrabovský, Kubec.