Přestřelka v derby nenašla vítěze

4. 4. 2018 | 14:41zpět na seznam novinek

Velký obrat v prvním poločase a nakonec je z toho jen bod. Sparťanská juniorka nezvládla úvody obou poločasů, kdy inkasovala a musela dohánět. Mužstva se nakonec rozešla smírně 4:4. Povedené utkání zažil domácí Freit, který vstřelil tři branky.

První příležitost měli sparťané, když po závaru před brankou trefil Špaček břevno. Nedáš, dostaneš. V 11. minutě unikla Slavia po pravé straně. Centr uklidil za Bačkovského záda Freit a Slavia poprvé vedla O tři minuty později se opět radovali domácí, když se z úhlu prosadil Freit.

Svěřenci Michala Horňáka se vrátili zpět do zápasu ve 22. minutě. Na konci pěkné kombinace skrze šestnáctku stál Novotný, který s přehledem snížil. Ve 32. minutě bylo ještě veseleji. Pavlík našel svým přesným centrem Drchala, a ten propálil Ljubanoviće. Následně se blýskl Bačkovský. Freit stál před téměř odkrytou brankou, ale sparťanský brankář skvělým zákrokem Spartu zachránil. Obrat v prvním poločase dokonal ve 41. minutě Matoušek. Sparťanský kapitán se ocitl sám za obranou soupeře a s přehledem zakončil.

Úvod druhé půle opět patřil Slavii. Tým trenéra Pavla Řeháka přitvrdil a zatlačil Spartu před její branku. Srovnat stav utkání se domácím podařilo již v 53. minutě střelou Freita, který si završil hattrick. Po čtyřech minutách se vedení přehouplo na stranu červenobílých. Beňův centr si nešťastně v souboji srazil do vlastní sítě Pavlík.

Ovšem hned z rozehrání se dostal do vápna Zinedin Mustedanagić a srovnal na 4:4. Vítězství na kopačce měl v 67. minutě Drchal. Mladý útočník unikal po pravé straně, ale ze střelecké pozice ho na poslední chvíli vyrušila domácí obrana a Drchal přestřelil. V závěru se do hry dostali Tvaroh s Traorém, ale ani jeden z nich nepřispěl k dalšímu střeleckému zápisu a zápas skončil divokou remízou 4:4.

Bod se Slavií však nakonec stačil na vítězství v české části Juniorské ligy a Sparta půjde do nadstavbové části z prvního místa.

SK Slavia Praha U21 – AC Sparta Praha U21 4:4 (2:3)

Branky: 8., 15. a 53. Freit, 57. vl. Pavlík – 23. Novotný, 32. Drchal, 41. Matoušek, 59. Mustedanagić. ŽK: Krejdl, Mitrano – Novotný, Vácha. Rozhodčí: Franěk – Kubr, Fišer. Počet diváků: 200.

Slavia: Ljubanović – Drozda, Schnurer (64. Schneider), Stropek, Beňo, Muradov (80. Bejbl), Krejdl, Freit (89. Havránek), Mitrano, Sintean, Bucha (62. Azilion).

Sparta: Bačkovský – Penc, Pavlík, Burda, Tasić, Vácha, Špaček (78. Tvaroh), Novotný (46. Juliš), Mustedanagić, Matoušek, Drchal (70. Traoré).