Podzimní část ukončila prohra v Teplicích

4. 12. 2016 | 12:35zpět na seznam novinek

S podzimní částí Juniorské ligy se sparťané rozloučili prohrou. Na umělé trávě v Litvínově podlehli po brance Zdeňka Švejdy Teplicím 0:1.

Branku Sparty tentokrát hájil Patrik Štorc, kterému na lavičce kryl záda Marek Štěch. Do utkání nemohl zasáhnout Jan Čtvrtečka, u kterého přetrvávají zdravotní problémy s ramenem.

Úvod zápasu byl z obou stran hodně opatrný. Při teplotě těsně pod bodem mrazu byly k vidění spíše náznaky šancí. Ať už šlo o rychlou akci Teplic, při které se na dvě přihrávky dokázali  domácí dostat až do soupeřova vápna. Následnou zpětnou přihrávku však zachytila sparťanská defenziva a nebezpečně vyhlížející akci přerušila.

Na druhé straně se na hranici vápna zbavil dvou strážců Konaté, jeho střelu ale zablokoval další hráč ve žlutém dresu. O pár minut později neuspěl střelou z voleje Palečko, ke kterému se odrazil centrovaný míč. Nepovedený pokus mířil nad ochrannou síť za teplickou brankou.

V největší šanci první půle, a vlastně i celého zápasu z pohledu Sparty, se ve čtyřiatřicáté minutě ocitl kapitán strahovského týmu Kadlec. K němu propadl míč po ostrém centru, střela sparťanského obránce, která vyletěla ze skrumáže těl, však těsně minula tyč branky Jana Plachého.

Druhý poločas se nesl v podobném duchu. Oba celky zodpovědně bránily a k vidění tak bylo minimum šancí. Zhruba po hodině hry začali být sparťané aktivnější, častěji drželi míč na svých kopačkách, ale do větších příležitostí se kvůli pozorné teplické obraně nedostávali.

Do vedení tak šli paradoxně domácí. Z pravé strany se až do vápna prodral Švejda, který technickou střelou obstřelil Štorce.

Sparťané už nedokázali na inkasovanou branku zareagovat, a tak v posledním ligovém kole letošního roku podlehli Teplicím 0:1. Do jarní části soutěže by měl tým Michala Horňáka vstoupit v neděli 19. února venkovním zápasem s Bohemians 1905.

FK Teplice U21 – AC Sparta Praha U21 1:0 (0:0)

Branky: 70. Švejda.

ŽK: 65. Zeman, 77. Žitný – 78. Eichler, 89. Palečko.

Teplice:  Plachý – Svoboda (76. Weber), Švejda Z., Zeman (57. Hruštinec), Žitný (90. Vobecký) – Kodeš, Bílek, Šup, Tesař – Martirosyan (83. Kokeš), Richter.

Sparta: Štorc – Sváta, Penc, Kadlec Milan – Palečko, Cabadaj, Špaček, Čmelík (73. Eichler), Kitanovič (46. Wala) – Surmaj, Konaté (84. Rajmon).

Rozhodčí: Houdek – Mokrusch, Hrabovský.