Podařená dohrávka

10. 11. 2017 | 16:12zpět na seznam novinek

Původně odložené utkání 13. kola Juniorské ligy vyšlo svěřencům Jiřího Jarošíka na jedničku. Sparta, která se pro tentokrát musela obejít bez hlavního trenéra Michala Horňáka, jenž si plnil reprezentační povinnosti, porazila Duklu Praha na umělé trávě na Julisce 2:0.

Vstup do utkání mohl připomínat scénář z předešlého zápasu s Teplicemi. Soupeř se i přes viditelnou aktivitu nedostával do vyložených šancí, a když už výjimečně nevyřešila danou situaci defenziva, neprosadila se Dukla přes výborně chytajícího brankáře, kterým byl Patrik Štorc.

To sparťanům se v ofenzivním počínání během první půle dařilo. Do první vážnější šance se dostal Pavlík, ovšem jeho střela prolétla nad břevnem branky Dukly. Neprosadil se ani Traoré, kterému obětavým zákrokem zabránil v zakončení Czechowsky.

Sparta se tak dočkala až v 29. minutě. Traore se dostal v rychlosti na hranici vápna, kde si míč popostrčil podél jednoho z obránců, který v rozhodující moment srazil strahovského křídelníka nedovoleně k zemi. Z nařízeného pokutového kopu se Youssouf Dao nemýlil a šestou brankou v sezoně poslal hosty do vedení.

O pět minut později se skóre měnilo podruhé. K centrovanému míči zleva se dostal Čajkovský a umístěnou hlavičkou do šibenice navýšil vedení na rozdíl dvou branek.

Snížit před přestávkou mohl domácí Lauko, jenže jeho pokus zpoza vápna proskákal vedle levé tyče, což Štorc s poklidem kontroloval.

Druhý poločas byl výhradně v řežii Sparty. Ta soupeře zatlačila na jeho polovině a valila na něj jeden útok za druhým. Ústřední postavou ofenzivní síly byl kapitán Matoušek, jenž se dostal do pěti slibných šancí, ale gólové radosti se mu nedostavilo. Zřejmě až příští týden v Liberci.

Matoušek se jen několik vteřin po změně stran dostal ke křižné střele, která však hodně minula branku Dukly. Pár minut na to zase jeho zakončení lapil Czechowsky. Ten na Matouška vyzrál i v osmdesáté minutě, kdy sparťanský kapitán zakončoval povedený brejk přízemní střelou.

Závěr utkání nabídl Spartě několik možností rychlého protiútoku, nicméně Matoušek, Dao a ani Palečko se prosadit nedokázali. Jedinou výraznější šancí domácích v druhé půli byl pokus z hranice vápna Luonga, ovšem Štorc jeho střelu bez větších obtíží chytil. Z dohrávky 13.kola Juniorské ligy tak vezou Sparťané tři body za zaslouženou výhru 2:0.

„Od třicáté minuty, kdy se na tomto menším hřišti začal hrát fotbal, jsme měli převahu. Hráli jsme výborně do brejků, dobře jsme se doplňovali, ovšem trošku nám chyběl klid při řešení těchto situací. I směrem dozadu jsme hráli aktivně. Dukla si nějaké náznaky šancí samozřejmě vytvořila, ale do vyložených šancí si nedostala,“ těšilo Jiřího Jarošíka.

FK DUKLA PRAHA U21 – AC SPARTA PRAHA U21 0:2 (0:2)

Branky: 29. Dao (PK), 35. Čajkovský.

ŽK: Kaník – Palečko, Matoušek, Pavlík, Köstl.

Dukla: Czehowsky – Kaník, Douděra, Dancák, Lauko, Brabenec, Král, Šimek, Barták, Kozel, Luong

Sparta: Štorc – Pavlík, Březina (51. Palečko), Köstl, Čmelík, Boula, Špaček (72. Novotný), Traore (82. Císařovský), Čajkovský (61. Čapek), Matoušek, Dao (88. Balvín).