Oslabená juniorka nestačila na třetiligový Vyšehrad

11. 7. 2017 | 17:38zpět na seznam novinek

V prvním zápase přípravy remizovala juniorka s Teplicemi bez branek, z konfrontace s třetiligovým Vyšehradem si také body neodnesla. V týmu, který se musel obejít bez řady opor, se premiérově předvedlo trio srbských fotbalistů, kteří se k němu připojili o den dříve.

Běžela teprve sedmá minuta, když se domácím nevyplatila dlouho trvající rozehrávka. Hráči Vyšehradu si pro míč došli do sparťanského vápna, vystihli jednu z přihrávek mezi zadáky a poslali balón za záda bezmocného gólmana Patrika Štorce.

Téměř po půl hodině se podařilo juniorce nepříznivý stav utkání vyrovnat. Sparta se dostala do protiútoku, Tiemoko Konaté nahrál Dušanu Ristićovi a Srb prostřelil gólmana Havránka. Balkánský záložník se k týmu přitom připojil předchozího večera, ve Spartě je na zkoušku společně s Aleksandarem Tasićem a Filipem Maksićem.

Z dalších zásahů se pak bohužel radoval už jen Vyšehrad. Před poločasem přidali hosté druhý svůj zásah, když si dobře poradili s obranou domácích, která působila poněkud nedůrazným dojmem.

Po pauze se vedení třetiligového celku po čtvrt hodině hry navýšilo, když se po rohovém kopu jeden z jeho hráčů prosadil hlavičkou umístěnou k pravé tyči. Pouze o čtyři minuty později se Vyšehrad trefil opět, dalších několik příležitostí pak zlikvidoval Šimon Pecháček, který do druhé půle nahradil v brance domácího týmu Patrika Štorce.

V posledních vteřinách se podařilo Václavu Drchalovi, který podal velmi pěkný výkon, nastřelit jen pravou tyč, a tak se týmy rozešli za stavu 1:4 pro celek hostí. „Tým jsme lepili dost improvizovaně, řada opor odešla posílit áčko na soustředění a nám tak chybělo osm hráčů,“ zhodnotil po utkání trenér Jiří Jarošík.

„Pro utkání jsme si vypomohli hráči z devatenáctky i sedmnáctky. Pro některé z nich to byl pořádně první zápas proti dospělým soupeřům – navíc z třetí ligy – a určitě cenná zkušenost. Myslím si, že dnes viděli, že je ve velkém fotbale potřeba pracovat ještě mnohem tvrději a usilovněji, než jak to znají z dorosteneckých kategorií,“ přiblížil situaci Jarošík.

AC Sparta Praha – FK Slavoj Vyšehrad 1:4 (1:2)

Branka: 26. Ristić

1. poločas: Štorc – Mazuch, Maksić, Kutina, Balvín – Konate, Tasić, Ristić, Urban – Konopásek, Čajkovský

2. poločas: Pecháček – Mazuch, Rohla, Vaš, Flak - Maksić, Ristić, Boula, Peřina – Drchal, Palečko