Nepovedený vstup do zimní přípravy

9. 1. 2018 | 21:44zpět na seznam novinek

Juniorka sehrála po čtyřech dnech od zahájení zimní přípravy své první přátelské utkání. Pod umělým osvětlením podlehla diviznímu Hořovicku 0:1. Druhý poločas odchytal Jan Čtvrtečka, jenž se po dlouhém zranění vrací mezi tři tyče.

Stovka přihlížejících diváků čekala na úvodní šanci poměrně dlouho, když až v pětadvacáté minutě nevyzrál na hořovického brankáře ve slibné šanci Novotný. Sparťanský útočník mohl otevřít stav zápasu i po půlhodině hry, kdy se ujal rozehrávky pokutového kopu po faulu na jeho samotného. Míč ovšem poslal nad branku hostů, a tak v první pětačtyřicetiminutovce gól nepadl.

Po změně stran se soupeř začal více osmělovat v ofenzivním snažení, což se mu vyplatilo po hodině hry. Rychlou přihrávku z pravé strany za obranu si dobře připravil Berger a v samostatném úniku nedal Čtvrtečkovi šanci.

Alespoň vyrovnání mohla přinést střela z kopaček Martina Palečka, ovšem jeho důrazný pokus zpoza vápna zablokovala hostující defenziva na rohový kop. Sparťané se v závěrečných minutách snažili o vyrovnání, ovšem brankář Hořovicka výbornými zákroky změnu skóre nedopustil.

Juniorka tak v prvním přátelském utkání roku 2018 podlehla diviznímu Hořovicku 0:1. V nadcházejícím přáteláku vyzvou svěřenci Michala Horňáka třetiligovou Ostrou, utkání je na programu již tento pátek od 17:30.

AC Sparta Praha U21 – FK Hořovicko 0:1 (0:0)

Branky: 61. Berger.

Sparta: Štorc (46. Čtvrtečka) – Penc, Tasić, Boula, Maksić, Dudl (55. Peřina), Vácha, Palečko, Čajkovský (46. Tvaroh K.), Novotný, Urban.