Na závěr přípravy výhra nad Motorletem

11. 2. 2017 | 13:33zpět na seznam novinek

Na závěr zimní přípravy sehrála juniorka přátelské utkání s divizním Motorletem. Při venkovní teplotě kolem nuly byl od obou celků k vidění kombinační fotbal, kdy častěji míč na kopačkách drželi přeci jen hráči Sparty.

Sparťané se ujali vedení velmi brzy, když ve třetí minutě poslal přízemní centr před bránu Motorletu Wala, načež Dao bez problémů uklidil míč za bezmocného Bártla.

Následně se do svých příležitostí dostali i hosté, nicméně jejich střely neměly gólové parametry a většinou končily vysoko nad Štěchovou bránou v ochranné síti. Nejnadějnější příležitost Motorletu v první půli měl na kopačce Kalvas, kterého spoluhráči dobře osamostatnili na hranici pokutového území. Ovšem stejně jako jeho spoluhráči, ani Kalvas svojí střelu nezamířil mezi tři tyče.

Druhou branku v zápase mohl přidat Dao, jenž měl poměrně dost času na zpracování přihrávky ve vápně a následnou střelu. S tou však otálel až příliš dlouho, a tak hostující defenziva odvrátila nebezpečně vyhlížející šanci do zámezí.

Dvoubrankové vedení mohl obstarat Císařovský. Štěchův dlouhý výkop prodloužil hlavičkou Dao na Eichlera, který míč přiťukl Císařovskému, jehož následná střela jen těsně minula horní růžek Bártlovy branky. Ten samý hráč mohl navýšit vedení i o devět minut později, ale křižná střela jen o centimetry minula tyč.

Ve druhém poločase oba celky pokračovaly v kombinační hře z první půle, ovšem vážnějších šancí bylo pomálu. Motorlet si dokázal vypracovat dvě, z nichž první skončila po přízemní střele Čáchy za zády Vorla. Druhý pokus stejného hráče skončil ze standardní situace na břevně.

V závěrečných minutách již měli hráči juniorky více sil a dokázali svého soupeře dostat pod tlak. V sedmdesáté minutě se na hřiště dostal Luděk Stracený, asistent trenéra a vedoucí týmu v jedné osobě, který vystřídal Matouška a převzal tak na závěrečné minuty kapitánskou pásku. O devět minut později oslovil Wala svoji přihrávkou Císařovského, který s přispěním teče hostující defenzivy dopravil míč za Bártla – 2:1.

Sparťané tak završili sérii přátelských zápasů pátou výhrou v řadě a během zimní přestávky nepoznali pocit prohry.

"Začali jsme dobře, brzy jsme se dostali do vedení a hráli celkem slušně. S postupem času a vývojem hry jsme však hráli poněkud apaticky. Zřejmě to byl náš nejslabší výkon teď v zimní přípravě. Na druhou stranu ale musím pochválit soupeře. Ačkoliv šlo o poměrně mladé kluky, snažili se hrát kombinační fotbal, žádné nakopáváné míče, to mě velmi potěšilo," zhodnotil utkání a ocenil kvality soupeře Michal Horňák.

První jarní utkání v rámci 17. kola Juniorské ligy sehrají sparťané v pondělí 20. února od 13:00 na umělé trávě v Horních Měcholupech proti Bohemians 1905.

AC Sparta Praha U21 – SK Motorlet 2:1 (1:0)

Branky: 3. Dao, 79. Císařovský – 72. Čácha.

Sparta: Štěch (46. Vorel) – Wala, Penc, Hovorka (65. Flak) – Palečko, Cabadaj, Špaček, Eichler (46. Rajmon), Císařovský – Matoušek (70. Stracený), Dao (46. Novotný).

Motorlet: Bártl – Burýšek, Scharf (60. Horák), Eppert, Hovorka, Mašek (46. Vitarigov), Čmejla (60. Rada), Stříbrský, Kalvas, Zítka (46. Čácha), Rajnoch.