Na závěr přípravy výhra nad Čimelicemi

22. 7. 2017 | 14:10zpět na seznam novinek

Závěrečné přátelské utkání letní přípravy dopadlo pro výběr Michala Horňáka vítězně. Na herním soustředění v Písku porazila juniorka tým Jihočeského krajského přeboru SK Čimelice 4:1.

„Výhra se rodila poměrně těžko, neboť jsme soupeře pustili hned z kraje zápasu do vedení,“ mrzelo sparťanského trenéra.

Netrvalo však dlouho a na ukazateli skóre svítil vyrovnaný stav. Po přesné přihrávce Pavlíka se prosadil Konaté. Útočník z Pobřeží slonoviny se podílel i na druhé, a nakonec i vítězné, trefě ze čtrnácté minuty, kdy míč předložil Čmelíkovi, který otočil vývoj utkání na stranu Sparty.

„Po inkasované brance jsme konečně začali hrát. Zbytek poločasu byl naprosto dominantní. Především výborný výkon Youssofa a Lamiho stojí za zmínku,“ vyzdvihl hru dvou ofenzivních hráčů kouč. Ještě před změnou stran se totiž dvakrát prosadil Youssouf Dao. Nejprve v devatenácté minutě z penalty a v sedmatřicáté minutě po pěkném uvolnění od Shaly.

Druhá půle na předchozí pětigólovou střelecky nenavázala, a tak v pořadí páté přátelské utkání sparťanské juniorky v letní přípravě skončilo výhrou 4:1.

„Do druhého poločasu jsme hráče hodně prostřídali a s předvedenou hrou nemůžeme být spokojení,“ uzavřel hodnocení Michal Horňák.

V nadcházejícím utkání se Sparta představí v pondělí 31. července. Tentokrát již půjde o zápas Juniorské ligy proti Příbrami. Výkop je v 13 hodin na Strahově.

SK Čimelice – AC Sparta Praha U21 1:4 (1:4)

Branky: 7. domácí – 11. Konaté, 14. Čmelík, 19. a 37. Dao (první z PK).

Sparta: Štorc (46. Bačkovský) – Pavlík (65. Tasić), Boula, Vaš (46. Sváta), Čmelík (46. Rohla) – Balvín (46. Čajkovský), Palečko, Shala (46. Hybš), Traore – Konaté (46. Špaček), Dao (46. Kutina).