Na úvod remíza

31. 7. 2017 | 15:33zpět na seznam novinek

V prvním kole nového ročníku remizovala sparťanská juniorka s Příbramí 1:1. Ačkoliv domácí po prvním poločase zásluhou Balvína vedli, v tom druhém inkasovali z pokutového kopu a jelikož žádnou z vytvořených příležitostí již nezužitkovali, rozešli se s Příbramí smírně.

Za úmorného tepla se hrál již od úvodních minut rychlý fotbal, ale na vážnější šanci si sto přihlížejících diváků počkalo až do sedmnácté minuty, kdy se do zakončení dostal Dao po centru Traoreho. Sparťanskému útočníkovi s číslem jedenáct ale střela nesedla podle představ, a tak brankář Kočí neměl až tolik práce.

Druhá šance na sebe nenechala dlouho čekat. Po rohovém kopu se ve vzdálenosti třiceti metrů od branky ujal míče Traore, zbavil se svého strážce a následnou střelou minul o kousek příbramskou branku. Neujala se ani hlavička Piška, kterému k přesnějšímu zakončení scházely centimetry.

V třiatřicáté minutě se už juniorka radovala. Po závaru z rohového kopu se díky svému důrazu prosadil Tomáš Balvín, jenž se tak stal prvním sparťanským střelcem v nové sezoně.

Hosté si svoji nejnebezpečnější šanci první půle nechali až na čtyřicátou minutu. K rozehrávce standardní situace metr za vápnem se postavil Danoski, ovšem Vorel pohotovým zákrokem vyrazil střelu na rohový kop, ze kterého nic nevzešlo.

Několik vteřin po změně stran mohli sparťané navýšit vedení, když využili chybné rozehrávky příbramské defenzivy, avšak přízemní centr Daa nenašel nikoho z jeho spoluhráčů.

V sedmapadesáté minutě dostali hosté výhodu standardní situace. Po následném centru do vápna odpískal rozhodčí Houdek pokutový kop, který střelou doprostřed proměnil Danoski.

Po inkasované převzali iniciativu nad utkáním svěřenci Michala Horňáka a vytvořili si poměrně dost příležitostí ke skórování. Vedení na stranu Sparty mohl uzmout Dao, jenž se elegantně obtočil kolem obránce a tvrdou střelou vylekal Kočího. Prosadit se mohl i Piško, který střílel po secvičeném signálu z rohového kopu.

V poslední desetiminutovce se do nadějných šancí dostal Traore, kterému radost hned dvakrát překazil výbornými zákroky Kočí. Neujal se ani pokus Piška, který orazítkoval příbramské břevno, a tak Sparta v prvním kole Juniorské ligy pouze remizovala s Příbramí 1:1.

„Inkasované brance předcházela zbytečná standardka. My jsme si před zápasem řekli, že nebudeme chtít faulovat na naší polovině, že raději hráče zdvojíme nebo ztrojíme, ovšem tyto chyby mladí hráči dělají. Je to škoda, neboť jsme v utkání byli aktivnější, vypracovali si více šancí. Byli jsme potrestáni za naše chyby,“ mrzelo trenéra Horňáka.

AC Sparta Praha U21 – 1. FK Příbram U21 1:1 (1:0)

Branky: 33. Balvín – 57. Danoski (PK).

ŽK: 55. Špaček - 3. Květ, 90. Soldát.

Sparta: Vorel – Pavlík, Piško, Sváta – Čmelík, Sáček, Špaček (58. Čapek), Mareček (86. Urban), Traore – Balvín (71. Novotný), Dao.

Příbram: Kočí – Květ, Vávra, Kodr, Ježdík, Danoski (78. Ptáček), Ric (63. Lukavský), Soldát, Mitrovič (78. Janota), Jandera (63. Belej), Šíma.