AC Sparta Praha

Mise u juniorky ACS je pro Petra Janouška výzvou

Úvod - Novinky - Zpravodajství - Juniorka

11. 7. 2012 | 11:06zpět na seznam novinek

Juniorský tým Sparty čeká premiérová sezona a úkolem vést ji byl pověřen trenér Petr Janoušek. Sám se pyšní bohatými zkušenostmi s prací se sparťanskými mladíky, a proto věří, že ve své misi bude úspěšný.

„Beru to jako další stupínek ve svém trenérském vývoji,“ přiznal pro sparťanský web trenér, jenž právě spolu se svým výběrem podstupuje soustředění v jihočeských Prachaticích.

Po letech strávených u sparťanské U19 je posun k juniorce pro mladého a úspěšného trenéra důležitým krokem. „Je to pro mne výzva, beru to jako ocenění mé dosavadní práce v klubu. Přiznávám, že je to pro mne prestižní záležitost, cením si, že jsem tuto možnost dostal a beru to jako svůj závazek vůči klubu,“ uvedl Janoušek.

 

Seznamování s kádrem trenéra nečeká

Jak již bylo řečeno, Petr Janoušek se při své práci může opřít o své zkušenosti s prací mj. se sparťanskou U19, ve které mu prošli rukama Krejčí, Kadeřábek a mnoho dalších. I v současném kádru nově vytvořené sparťanské juniorky má trenér své ‚staré známé‘.

Je to pravda, hráče znám. Navíc některé z nich znám už čtvrtým rokem, proto si na ně nebudu muset nijak zvykat, znám jejich mentalitu, vím, o jaké typy hráčů jde. To, že se s hráči navzájem známe, je velká výhoda. Pro ně bude přechod do nového týmu dalším impulsem a já vím, kde mají rezervy a kde je třeba pracovat,“ pochvaloval si Janoušek.

Juniorka je ve sparťanském systému výchovy mládeže novinkou a proto bude zajímavé sledovat její vývoj a především spolupráci s dalšími kategoriemi.

„V koncepci výchovy mládeže v našem klubu má juniorka funkci určitého vyplnění mezistupně, který pomáhá vyprofilovat hráče v přechodu do seniorského fotbalu,“ vysvětlil trenér Janoušek. „Naší prioritou je vychovat pro naše seniorské týmy co největší počet konkurenceschopných hráčů. Musíme je pro A i B tým připravit, ale zároveň dát i prostor těm, kteří se rozehrávají,“ dodal.

Vzhledem k nastavenému systému se dá předpokládat, že fluktuace hráčů mezi A týmem, rezervou, juniorkou a dokonce U19 může být za jistých okolností poměrně značná. To však Petr Janoušek jako problém nevidí.

„Jsem toho vědom, očekávám, že budeme pracovat s jádrem pěti až sedmi hráčů, které budeme doplňovat dalšími hráči ať ze seniorských týmů, nebo naší devatenáctky,“ vysvětlil trenér. Obavy z toho však nemá. „Jak náročné to bude, ukáže první rok. Jsem zastáncem toho názoru, že by každý hráč měl mít tým, do kterého patří, ale neměl by pro něj být problém naskočit i v jiné kategorii.“

 

Ostrý start na začátku srpna

Příprava na sezonu 2012/2013 začala sparťanské juniorce brzy, již z kraje července. V současné době podstupují junioři soustředění v Prachaticích a zpět do prahy se vracejí v sobotu 14.7.

Poté bude zbývat zhruba dva a půl týdne, než juniorská soutěž vypukne naplno. Do té doby sehrají svěřenci Petra Janouška několik přátelských utkání – potvrzeno je zatím pouze to s Příbramí (v sobotu 21.7. od 10h). Ostatní (z nichž několik je proti soupeřům zvučných jmen) jsou zatím stále v jednání a budeme o nich informovat. Juniorskou ligu začínají sparťané ve středu 1.8. na hřišti Příbrami.

 

Kádr, který právě nabírá síly v Prachaticích

„Soupiska není v žádném případě finální,“ upozorňuje Petr Janoušek. „Někteří ze stávajících hráčů byli osloveni jinými kluby i ze zahraničí a mohou odejít na testy, či si svými dobrými výkony řeknou o nominaci do B týmu. Naopak očekávám, že se nám mohou vrátit hráči, kteří se zapojili do přípravy s B týmem a pochopitelně nevylučuji, že si v budoucnu ‚vytáhneme‘ některé kluky z devatenáctky.“

 

Brankáři: Tomáš Bezstarosti, Pavel Pacovský.
Obránci: Lubomír Adamec, Patrik Basaraba, Petr Breda, Tomáš Doležal, Lukáš Holas, Petr Hronek, Ondřej Karafiát.
Záložníci: Robert Barciaga, Cyril Golovko, Jiří Miskovič, Martin Nový, Jakub Pešek, Rudolf Reiter.
Útočníci: David Ledecký, Jakub Dobiáš, Jan Kalaš.

 

 • Sparta U19 - Most U19 6:1; petr janoušek
 • Slavia U19 - Sparta U19; Janoušek
 • sparta u19 - opava u19 4:0; petr janoušek
 • Sparta U19 - Boleslav; Petr Janoušek
 • 12. 6. 2010 AC Sparta Praha U19 - Bohemians 1905 U19 - 4:2; Petr Janoušek
 • Petr Janoušek, Sparta do toho 12/2009

Fan Shop

 • Dres 2017-2019

  1890 Kč

  Kup

 • Hodiny ACS stadion

  790 Kč

  Kup

 • Souprava Nike ACS trénink žlutá

  2190 Kč

  Kup

 • Šála David Lafata

  350 Kč

  Kup

Pošli odkaz | Nahoru
Generální partner
Platinum partneři