Marečkův gól v úvodu přinesl pouze bod

15. 10. 2017 | 13:44zpět na seznam novinek

V den hodně diskutovaného zápasu letenského áčka s Viktorií Plzeň sehrála svůj duel se stejným soupeřem i sparťanská juniorka. A ačkoliv vedla hned od první minuty trefou Daniela Marečka a po celých devadesát minut byla aktivnějším celkem, ze západu Čech veze pouze jeden bod za remízu 1:1. V základní sestavě nastoupili, a celých devadesát minut odehráli, Vyacheslav Karavaev, Martin Frýdek nebo Lukáš Juliš.

Většina hráčů teprve čekala na svůj první dotek s míčem po úvodním hvizdu a Sparta již vedla. Hned v první minutě se totiž z hranice velkého vápna prosadil střelou z první Daniel Mareček. „Krásná akce po ose Frýdek – Juliš – Mareček,“ chválil brzkou branku trenér Horňák.

Po čtvrt hodině hry byl blízko k navýšení skóre Traore, jenže dotírající obránce Viktorie mu umožnil vystřelit pouze do tyče Sváčkovy branky. Nicméně skóre se ještě před poločasem mohlo měnit minimálně jednou. Ve čtyřicáté minutě neodhadl plzeňský brankář výšku dlouhého pasu, ovšem Juliš nedokázal míč usměrnit mezi tři tyče.

Krátce po změně stran se sparťané dostali opět do nebezpečně vyhlížející šance, když domácí Kovařík nadvakrát vykopával míč z brankové čáry.

Defenziva Sparty pracovala velmi dobře a ofenzivním hráčům soupeře nedovolovala jakékoliv ohrožení Bačkovského branky. Jedinou možností na vyrovnávací gól tak byly standardní situace. A právě po rohovém kopu v 72. minutě se domácí Novák pověsil do vzduchu a hlavičkou na zadní tyč vyrovnal stav utkání.

V závěrečné dvacetiminutovce se sparťané pokoušeli o navrácení jednogólového vedení, ovšem Pavlík po rohovém kopu Matouška nemířil z bezprostřední blízkosti přesně. Na druhé straně pak zahrozil Arzberger, jehož střela proletěla těsně nad břevnem.

„Do utkání jsme vstoupili velmi dobře a už v druhé minutě šli dovedení. I nadále jsme hráli aktivně a plzeňští nám pouze odevzdávali míče. Od nějaké třicáté minuty jsme ovšem trošku polevili, za což nás soupeř potrestal v druhém poločas,“mrzelo ztracené vedení Michala Horňáka.

Skóre se již neměnilo, a tak z utkání jedenáctého kola Juniorské ligy vytěžila Sparta bod. V nadcházejícím kole se představí na Strahově v pondělí 23. října proti Hradci Králové od 13 hodin.

FK Viktoria Plzeň U21 – AC Sparta Praha U21 1:1 (0:1)

Branky: 72. Novák – 1. Mareček.

ŽK: 88. Novák, 88. Sváček, 90. Pavlík – 38. Novotný.

Plzeň: Sváček – Kadar, Novák, Vacovský, Kovařík, Sedláček (72. Mudra), Živulič, Skála (46. Kulhánek), Pavlík, Vais, Arzberger (90. Ryška).

Sparta: Bačkovský – Karavajev, Pavlík, Březina, Sváta, D. Mareček, M. Frýdek, Traore (79. Balvín), Matoušek (74. Dao), Novotný (56. Špaček), Juliš.