Juniorka zvládla derby s Bohemians vítězně

14. 10. 2013 | 16:02zpět na seznam novinek

Po třech zápasech bez výhry si juniorský výběr konečně připsal tři body. Na domácím hřišti si díky gólům Kadlece a Hájka poradili s Bohemians Praha 1905 v poměru 2:1, i přes to, že závěr zápasu dohrávali bez vyloučeného stopera Vokouna.

První půlhodina hry byla v podání obou týmů plná nepřesností a nikdo se nedokázal dostat do pořádné šance. Sparťané poprvé zahrozili ve 32. Minutě, kdy se do velké šance dostal Nečas, ale ve vápně nastřelil jen před sebou stojícího obránce. O chvíli později se do podobné pozice probojoval Macháč, ale přízemní ranou zamířil jen těsně vedle levé tyče.

Zlepšený výkon ve druhé půli prvního poločasu potvrdili sparťané vstřeleným gólem. Šíma nabil Kadlecovi na střelu z pětadvaceti metrů, a ten nechytatelnou ranou po zemi, kdy se míč navíc odrazil od tyče, nedal brankáři Bohemians šanci. 1:0

O chvíli později mohl vedení zdvojnásobit Šíma, ale na přihrávku Nečase před prázdnou branku těsně nedosáhl. Do šaten se tak šlo za sparťanského vedení 1:0. Soupeř si během první půle nic nevypracoval.

Na začátku druhého poločasu provedl trenér Janoušek pár změn a právě střídající Hájek přidal druhou branku Sparty v zápase. Po kombinační akci ve vápně se Záviškou se dostal s míčem k brankové čáře a z prakticky z nulového úhlu poslal míč do sítě, když brankář skákal na druhou stranu, očekávajíc centr. 2:0

O pár minut později aktivní Hájek prostrčil míč na Nečase, který byl úplně sám před brankářem, ale ještě se snažil akci vylepšit přihrávkou před prázdnou bránu, ale byla nepřesná, a tak z akce nic nebylo.

Svůj druhý gól v zápase mohl přidat Hájek po rohovém kopu, ale hlavou trefil pouze břevno a následnou dorážku hlavou vytěsnil Vokounovi brankář Šrámek.

Na posledních dvacet minut se na hřiště podíval i Andrej Kerič a hned z první akce jedovatou ranou pořádně vyprášil rukavice brankáři hostí.

Závěr zápasu si sparťané trochu zkomplikovali, když v poslední minutě základní hrací doby fauloval ve vápně Vokoun a kromě odpískané penalty viděl i žlutou kartu. Jelikož to byla jeho druhá v zápase, musel předčasně odejít za hřiště. Nařízený pokutový kop proměnil Trýzna a snížil na 1:2.

Poslední minuty zápasu však sparťané ubránili a připisují si tři body za vítězství 2:1.

„Nejprve bych chtěl poděkovat hráčům, kteří odevzdali výkon za devatenáctku, béčko a nyní za juniorku, že to zvládli tak, jak to zvládli. Potřebovali jsme už doma vyhrát, a to se nám podařilo. S prvním poločasem jsem byl spokojený, ale v tom druhém už bylo vidět, že nám docházely síly, což bylo také způsobeno vytížeností hráčů. Tím upadlo tempo naší hry a v závěru jsme si nechali dát trestuhodný gól z penalty. Díky dvěma gólům jsme i přes průměrný výkon získali tři body a děkuju za to,“ hodnotil utkání trenér Petr Janoušek.

AC Sparta Praha U21 – Bohemians Praha 1905 U21 2:1 (1:0)

Branky: 38. Kadlec, 57. Hájek – 90. Trýzna (pen.)

ŽK: Vokoun – Maxa

ČK: Vokoun

Sparta:  Kotěra - Kadlec, Breda, Vokoun, Vondra – Záviška (80. Valenta), Skopec (52. Hašek), Pešek (67. Kerič), Macháč – Šíma (52. Hájek), Nečas

Bohemians: Šrámek – Žaloudek (46. Koštíř), Košata, Cseh, Ibeagha, Kraus, Budínský, Maxa (71. Šebek), Hubínek, Hejno (55. Pechr), Trýzna

Rozhodčí: Lerch – Kříž, Severýn