AC Sparta Praha

Juniorka změřila síly s reprezentačním áčkem!

Úvod - Novinky - Zpravodajství - Juniorka

31. 5. 2013 | 13:11zpět na seznam novinek

Svěřenci trenéra Petra Janouška zažili výjimečný den, když sehráli neformální modelové utkání proti hráčům reprezentačního áčka. Přes prohru 1:9 převládá nadšení z výjimečné zkušenosti.

V tréninkovém střetnutí hraném na 2x 35 minut se role rozhodčího ujal trenér Michal Bílek. Hrálo se na stadionu Evžena Rošického, který byl veřejnosti uzavřen. Jedinou branku Sparty vstřelil Jakub Dobiáš. „Myslím, že bychom prohráli větším rozdílem, kdyby se jednalo o utkání v ostrém tempu. Hrálo se jen v tréninkovém vybavení, reprezentace zkoušela různé varianty, nerad bych to prezentoval jako zápas, spíše se jednalo o trénink v režii Michala Bílka,“ vysvětloval trenér Janoušek. „Pro kluky to ale byla skvělá odměna za práci v průběhu sezony,“ dodal sparťanský kouč.

Sami hráči si příležitost hrát s reprezentačním A-týmem nemohli vynachválit. „Byl jsem celý zápas ve středu zálohy, kde na mě hráli Jiráček, Šmicer a Kalas. Největším rozdílem byla obranná fáze, přesnost přihrávek, zakončení a samozřejmě zkušenosti. Hodně jsem vnímal rozdíl ve výběru místa nebo pokrytí balonu,“ líčil nevšední událost Jakub Pešek a podobné poznatky měl i David Mařík. „Hráli výborně v defenzivě a využívali našich chyb. Dávali dost gólů po standardních situacích. Rozdíl v taktické i herní vyspělosti byl obrovský,“ popisoval hbitý krajní záložník.

„Sice jsme prohráli 9:1, ale byl to obrovský zážitek a srovnání zároveň. Také je to impuls k tomu, abychom jednou třeba za repre modelový zápas hráli my. Je super, že jsme dostali příležitost třeba i repre nějak pomoct v přípravě na Itálii. I přes nepřízeň počasí jsme si to užili,“ pochvaloval si Štěpán Hájek.

Do modelového mače se zapojili všichni hráči ze soupisky pro Juniorskou ligu vyjma zraněného Petra Bredy.

 

 • Juniorka - Pešek, Matějka

Fan Shop

 • Dres 2017-2019

  1890 Kč

  Kup

 • Hodiny ACS stadion

  790 Kč

  Kup

 • Souprava Nike ACS trénink žlutá

  2190 Kč

  Kup

 • Šála David Lafata

  350 Kč

  Kup

Pošli odkaz | Nahoru
Generální partner
Platinum partneři