Juniorka zdolala brněnské obhájce titulu 4:1!

16. 9. 2013 | 16:28zpět na seznam novinek

Sparťané v 10. kole Juniorské ligy s přehledem zvítězili nad druhým týmem tabulky. Příležitost dostal také sedmnáctiletý bosenský útočník Almir Aganspahić, který je ve Spartě na testech.

Více ze hry měli v úvodu střetnutí hosté, ale Vávra po centru z levé strany pálil jen do tyče. Po dvaceti minutách pak udeřila Sparta. Pešek přihrávku od Aganspahiće poslal z první rovnou mezi obránce na Štěpána Hájka, který postupoval sám na gólmana a následně jej prostřelil. 1:0. O dvanáct minut později Jan Záviška pronikl po pravé straně a přízemním centrem hledal Hájka. Míč se však odrazil k Jakubu Peškovi, a ten jej bez problémů uklidil do odkryté brány. 2:0.

V 59. minutě Záviška po rychlé akci z pravé strany nahrál před bránu Almiru Aganspahićovi, který z jasné střelecké pozice skóroval a uvedl se tak gólem na 3:0. Čtyři minuty na to se řítil sám na bránu Štěpán Hájek, ale brněnský Hanuš jej stáhl za dres těsně před vápnem. Sudí Kocourek neváhal a hráči Brna ukázal červenou kartu. K přímému kopu z 19 metrů se pak postavil Jakub Pešek, jenž střelou k přední tyči zužitkoval standardní situaci ke gólu na 4:0. Krátce na to Pešek opět zahrával přímý kop z podobné pozice, jen zhruba o dva metry dál od brány. Tentokrát vyslal míč na zadní tyč, ale gólman Veselý povedeným zákrokem zabránil páté brance.

Za jasného vedení domácích tempo hry opadalo, až nakonec udeřili i Brňané. Lutonský po centru z pravé strany Jakuba Kotěru nepřekonal, ale dorážející David Krška již pohodlně skóroval. Na více se již soupeř nezmohl, a tak utkání skončilo výhrou Sparty 4:1.

„Utkání jsme zvládli výsledkově a myslím, že i herně. První poločas byl pro nás náročný. Můžu říci, že po ostudném zápase na Dukle jsme si spravili chuť, navíc s obhájcem juniorského titulu. Hráči pracovali v obou poločasech, nasazení opadlo až po vyloučení a vinou střídání,“ uvedl po duelu s Brnem Petr Janoušek.

„Škoda, že místo výhry vyšším rozdílem jsme ještě inkasovali, ale s výkonem kluků jsem spokojen. Navíc další hráč, Almir, který je tady na zkoušku, prokázal, že má určitou míru talentu a pokud se s ním bude pracovat, můžeme vychovat dalšího šikovného útočníka,“ zmínil sparťanský kouč bosenského forvarda, jenž je ve Spartě na testech a v červenci krátce před sedmnáctými narozeninami nastoupil za FK Sarajevo do dvou zápasů v kvalifikaci Evropské ligy. „Myslím, že se vypořádal velmi slušně s tím, že dnes nastoupil proti o dva až tři roky starším klukům. Vzhledem k tomu, že nastoupil do mistrovského utkání po dvou dnech, co je s námi, mohu vyjádřit jen spokojenost,“ dodal trenér Janoušek na adresu Almira Aganspahiće.

AC Sparta Praha "U21" - FC Zbrojovka Brno 4:1 (2:0)

Branky: 21. Hájek, 59. Aganspahić, 33. a 64. Pešek – 80. Krška.

ŽK: Aganspahić.

ČK: 63. Hanuš.

Sparta: Kotěra – Kadlec, Breda, Bederka, Macháč – Záviška (81. Bělčický), Čavoš, Pešek (88. Matějka), Nečas – Hájek, Aganspahić (62. Valenta).

Brno: Veselý – Hyčka, Krška, Glaser (82. Fojtík), Zezula, Sedlák (37. Černý), Drbal, Šural, Lutonský (82 Přichystal), Vávra, Hanuš.

Rozhodčí: Kocourek – Mokrush, Košan.