Juniorka veze bod z Ostravy

19. 9. 2013 | 17:43zpět na seznam novinek

Sparťané přes velkou herní převahu museli dvakrát dotahovat vedení domácích. Na konečných 2:2 pak srovnal dvanáct minut před koncem David Hovorka.

Pražané mohli vstřelit branku už ve druhé minutě. Čavoš našel mezi obránci nabíhajícího Martina Matouška, ale hbitý záložník mířil těsně vedle brány. O chvíli později pak Reiter přesným centrem vybídl ke skórování Lukáš Poučka, ale nejlepší střelec sparťanského béčka přestřelil.

A tak šli do vedení Ostravané, když přímý kop z pravé strany usměrnil do brány na zadní tyči hlavičkující Půda. 1:0. Svěřenci Petra Janouška odpověděli ve 42. minutě. Záviška po rohovém kopu nadvakrát centroval z levé strany, ve vápně se prosadil k hlavičce Bederka, ale míč se odrazil před vápno k Rudolfu Reiterovi a ten střelou na pravou tyč vyrovnal na 1:1.

Baník však záhy získal vedení zpět, a to znovu po přímém kopu zahrávaném na pravé straně z pohledu domácích. Tentokrát se na zadní tyči prosadil Stronati, který si sklepl míč a následně prostřelil Kotěru. 2:1.

Hosté měli po celý zápas zřetelně navrch. „Poměr jasných šancí byl tak 13:5 pro nás,“ odhalil trenér Janoušek údaje ze sparťanské lavičky. „Výborný zápas odchytal gólman Baníku, který soupeře několikrát podržel“ dodal ex-ostravský kouč ve službách Sparty na adresu Maceje, jenž se vytáhl například v 78. minutě proti střele Richarda Macháče mířící z 25 metrů přímo do šibenice. Sparta poté vyrovnala z rohového kopu. Střílející Čavoš ani dorážející Pouček se ještě z gólu radovat nemohli. Nakonec se štěstím skončilo v bráně doklepnutí Davida Hovorky a sparťané tak utkání dotáhli alespoň k remíze 2:2.

„Soupeře jsme přehrávali. Většinu času jsme měli míč v držení. Domácí sázeli na důraznou hru s nákopy a prosazovali se díky standardním situacím,“ hodnotil střetnutí trenér sparťanské juniorky Petr Janoušek.

FC Baník Ostrava – AC Sparta Praha 2:2 (2:1)

Branky: 21. Půda, 45. Stronati – 42. Reiter, 78. Hovorka.

ŽK: Foltyn, Byrtus, Kundrátek – Bederka, Čavoš, Hovorka, Kotěra.

Baník: Macej – Kaša, Hrdlička, Foltyn, Šašinka (52. Staško), L. Kundrátek (87. Gomola), Půda (74. Opatřil), Celba, Byrtus, Stronati, Dedič (46. Čech).

Sparta: Kotěra – Kadlec, Hovorka, Bederka (46. Karafiát), Nový - Reiter (46. Macháč), Čavoš, Miskovič (46. Pešek), Záviška (46. Hájek) - Matoušek, Pouček.

Rozhodčí: Hájek – Kotlík, Vojkovský.

• 11. 9. 2013 AC Sparta Praha B - FK Meteor Praha 3:0