Juniorka v posledním střetnutí porazila Bohemians 3:0

10. 6. 2013 | 20:16zpět na seznam novinek

Sparta se loučí s prvním ročníkem Juniorské ligy výhrou 3:0. Svěřenci Petra Janouška obsadili v konečné tabulce šestou příčku.

Už to vypadalo, že duel s Bohemkou bude odložen, ale sudí Mokrusch nakonec uznal terén způsobilým. „Zpočátku byl silně promočený těžký povrch, ale v průběhu utkání trávník postupně schnul. Musím pochválit místní správce, že i v takových podmínkách dokázali připravit skvělé hřiště,“ řekl na adresu areálu v Uhříněvsi trenér Janoušek.

Sparťané se prosadili po půlhodině hry, kdy Patrik Čavoš kolmicí mezi stopery nabídl šanci Štěpánu Hájkovi, který následně střelou na zadní tyč překonal gólmana Smrčku. 1:0.

Tentýž hráč mohl přidat svůj druhý gól na konci úvodního poločasu. Vytáhlý forvard se po chytré přihrávce Folprechta otočil ve vápně a jeho následnou nebezpečnou střelu vyrazil Smrčka na roh.

Štěpán Hájek se v průběhu sezony potýkal se zraněními, v minulém kole s Táborskem se dočkal svého prvního gólu v Juniorské lize a proti Bohemians nakonec slavil hned dvakrát. Druhou trefu přidal v 58. minutě, když po centru Erika Ujlakyho z levé strany se prosadil na přední tyči přesnou hlavičkou. 2:0.

Třetí branku mohl obstarat Ujlaky, kterého vybídl ke skórování povedenou kolmicí Skopec, jenže gólman Smrčka jeho šanci zlikvidoval. Sparta však krátce poté využila územní převahy k další brance. Domácí odvrátili rohový kop až na polovinu hřiště, kde se ujal míče Jakub Nečas a rozehrál akci po pravé straně, na jejímž konci si sám naběhl na centr Holase a na přední tyči hlavou zvýšil už na 3:0. Pro osmnáctiletého útočníka to byla první trefa v premiérovém startu za juniorský tým.  Kromě něj se na hřišti objevili i další hráči narození v roce 1995, jmenovitě Čavoš, Milan Kadlec, Vondra, Bederka a Martin Hašek mladší. Sparťané tak i s velmi mladou sestavou dokázali zvítězit 3:0 a s prvním ročníkem Juniorské ligy se loučí na šestém místě.

„Od 15. minuty jsme začali soupeře přehrávat a po celý zápas jsme Bohemians nepustili do vážnější šance. Pochvalu si zaslouží mladší hráči, kteří měli na dnešní výhře velký podíl. Díky mnoha střídáním jsme měli ve druhé půli kondičně navrch. Na závěr sezony jsme předvedli hezký fotbal a i na těžkém terénu se nám dařilo kombinovat,“ hodnotil trenér Petr Janoušek.

Bohemians Praha 1905 „U21“ – AC Sparta Praha „U21“ 0:3 (0:1)

Branky: 34. a 58. Hájek, 78. Nečas.

ŽK: Hanzl (Bohemians).

Bohemians: Smrčka – Živný (46. Pechr), Žaloudek, Kouba, Košata, Šedivý (81. Hanzl), Kraus (65. Wulkan), Trnka, Maxa (65. Petříček), Šebek, Šplíchal (46. Malina).

Sparta: Nguyen – Macháč (46. M. Kadlec), Breda, Tomášek, Neužil (60. Vondra) – Čavoš (46. Bederka), Folprecht (46. Skopec) - Holas, Hašek, Ujlaky – Hájek (60. Nečas).

Rozhodčí: Mokrusch – Hrabovský, Hájek.