Juniorka v derby podlehla Slavii 0:2

8. 5. 2013 | 20:31zpět na seznam novinek

Sparťané neoplatili slávistům prohru z podzimního derby, když v obou poločasech inkasovali po jedné brance.

Sparťanská juniorka nastoupila v oslabené sestavě, jelikož se souběžně hrála také utkání A-týmu a béčka. Slávisté měli od začátku mírně navrch a vypracovali si několik rohových kopů.

V jedenácté minutě Jakub Pešek napřáhl z 25 metrů, avšak jeho střela mířila mimo bránu.

Slávisté šli do vedení po dvaceti minutách hry. Bazal centroval z pravé strany na Vondráčka, který nabil Šimečkovi a ten následně prostřelil Kotěru. 1:0 pro Slavii.

Zhruba deset minut před koncem poločasu předvedl David Matějka povedenou kolmici na Davida Maříka. Hbitý záložník obešel gólmana, ale poté byl příliš z úhlu, a tak patičkou přiťukl Laptěvovi. Ruský forvard nahrával na zadní tyč před prázdnou bránu, avšak Tomáši Bezstarosti chyběl krok k zakončení.

Na druhé straně Jakub Kotěra dvěma skvělými zákroky zabránil sešívaným jít před půlí do dvoubrankového vedení.

Sparťanský trenér Petr Janoušek o poločase hned třikrát střídal, když mimo jiné poslal do útoku Luboše Adamce, který do Sparty přišel původně jako stoper.

Slavia opět měla mírně navrch, z čehož v 70. minutě vytěžila pokutový kop. Kotěra se vrhl pod nohy Červenky, rozhodčí usoudil, že sparťanský gólman trefil nejprve útočníka domácích a nařídil penaltu, kterou proměnil střelou doleva Hůrka. 2:0 pro Slavii.

Sparta se ke konci osmělila. Osm minut před koncem kapitán Petr Breda chytrým pasem mezi obránce vysunul Jakuba Peška, který zprava postupoval na brankáře Malinu, ale jeho střela na zadní tyč těsně minula branku. V 90. minutě Ondřej Měska našel na pravé straně Hájka a poté si seběhl před bránu pro zpětný pas, ale jeho prudkou ránu Malina vyrazil.

Slavia tak vyhrála i druhé derby Juniorské ligy.

„Myslím, že jsme v první půli ustáli očekávaný tlak i plno šancí domácích. Slavia šla zaslouženě do vedení po hezké akci a naší chybě v obraně,“ hodnotil duel trenér Janoušek.

„Bohužel zápas velmi ovlivnila penalta, po které soupeř přidal druhý gól. Musím uznat, že Slavia podala lepší výkon, ale nemohu upřít svým hráčům extrémní nasazení. Pro nás je výhrou, že oproti minulému utkání se řada hráčů prosadila do béčka nebo A-týmu,“ dodal sparťanský kouč Petr Janoušek.

SK Slavia Praha „U21“ – AC Sparta Praha „U21“ 2:0 (1:0)

Branky: 22. Šimeček, 70. Hurka (z penalty)

ŽK: Pešek, Kotěra, Mařík

Slavia: Malina – Herc (81. Smolák), Zákostelský (55. Červenka), Kolařík, Mikula – Hurka (71. Malcharek), Hrubý (74. Veselý), Čepelák, Šimeček, Bazal – Vondráček (57. Prošek)

Sparta: Kotěra - Breda, Karamatić, Neužil, Holas – Bezstarosti (46. Dobiáš, 77. Měska), Matějka, Pešek, Nedbal (46. Adamec), Mařík – Laptěv (46. Hájek)

Rozhodčí: Kalenda – Kříž, Váňa