Juniorka třemi góly otočila a poprvé vyhrála juniorské derby!

4. 8. 2013 | 19:08zpět na seznam novinek

Sparťané po 23 minutách prohrávali 0:2. V nastaveném čase dovršil fantastický obrat Martin Matoušek.

Slávisté šli do vedení už ve 12. minutě, kdy se za obranou zjevil před Staňkem Smolák. Jeho první pokus sparťanský gólman vyrazil, dorážka pod břevno však znamenala gól. 0:1.

Sparta mohla vyrovnat po šanci Tiémoka Konatého, kterého povedeným pasem za obranu poslal do šance Pablo Gil. Střela afrického útočníka však mířila vedle pravé tyče.

Zhruba pět minut na to se po centru z levé strany prosadil hlavou na zadní tyči Prošek a sešívání si užívali dvoubrankového vedení. 0:2.

Po půlhodině hry mohl snížit Bederka. Jeho hlavička po rohovém kopu Čermáka skončila vedle brány. O chvíli později se opět řítil sám na bránu Konaté, ale Hrubeš včasným vyběhnutím jeho příležitost překazil.

Snížit však dokázal jiný africký hráč. Senegalský stoper Abdoulaye Diallo, který je ve Spartě na testech, si naskočil na Čermákův roh z pravé strany a přesnou hlavičkou snížil na 1:2.

V závěru první půle se opět dostal do šance Konaté. Po sérii kliček prošel z pravé strany až na hranici šestnáctky, ale jeho zakončení chyběla přesnost.

„Prvních deset minut jsme odehráli, jak jsme chtěli. Vlétli jsme na hřiště. Vytvářeli si šance. Domácí podržel gólman Karel Hrubeš. Soupeř měl zpočátku stoprocentní úspěšnost, když se dostal do dvoubrankového vedení, po druhém gólu se Slavia trochu zatáhla a spoléhala i na brejky. Měli výbornou přechodovou fázi. V kabině jsme se řekli, že musíme být přímočařejší,“ líčil trenér Sparty Petr Janoušek.

Ani po změně stran sparťané nepolevili ve snaze o vyrovnání. Andrej Kerić, který do druhého poločasu nahradil Konatého, pelášil sám na Hrubeše, ale trefil jen vybíhajícího gólmana Slavie.

Chorvatský forvard se dostal do zakončení také po centru z levé strany od Sýkory, ale gólman Hrubeš  byl opět připraven. „Splnil přesně to, co jsem od něho očekával, dostával se do brankových situací,“ řekl Petr Janoušek na adresu Keriće, který měl i třetí velkou šanci, když se po elegantním obloučku Čermáka vyskytl sám před brankářem. Jeho následnou kličku však zhatil faul gólmana sešívaných. Sudí Nenadál ocenil zákrok žlutou kartou a nařídil pokutový kop, který následně s přehledem proměnil Patrik Čavoš. 2:2.

Okamžitě po rozehrávce se sparťané opět zmocnili míče. David Skopec udělal před vápnem kličku obránci, ale sám před gólmanem s technickou střelou neuspěl.  Další z přesných rohových kopů nedokázal zužitkovat hlavičkující Martin Matoušek, který mířil vysoko nad bránu. Osmnáctiletý záložník si však spravil chuť v samotném závěru střetnutí. Po bleskové sparťanské kombinaci se dostal míč před šestnáctkou k Martinu Matouškovi. Ten si pohrál s dotírajícím stoperem a střelou levačkou přesně k tyči rozhodl 3. derby pražských „S“ v Juniorské lize. 3:2.

„Fantastický pocit!“ odpovídal Matoušek pár minut poté, co rozhodl derby. „Vrátil jsem se po zranění. Jsem rád, že mi trenér dal důvěru na druhý poločas. Užil jsem si to!“ dodal talentovaný záložník.

„Hráči zápas odbojovali, odpracovali a zvládli to ještě fotbalovým způsobem a za svůj přístup si třetí gól zasloužili. Ve druhé půli jsme dominovali, čehož si cením i proto, že jsem na web Juniorské ligy uvedl, že jsme se opět sešli až před zápasem. Ukázalo se, že ve Spartě i s pány Haškem a Lavičkou se snažíme držet koncepčně stejný styl a hráči vědí, co se po nich chce,“ dodal k utkání trenér vítězného týmu.

SK Slavia Praha „U21“ – AC Sparta Praha „U21“ 2:3 (2:1)

Branky: 12. Smolák, 23. Prošek – 39. Diallo, 66. Čavoš z penalty, 90. Matoušek.

ŽK: Hrubeš - Matoušek.

Slavia: Hrubeš – Smolák, Zákostelský, Čepelák, Bejbl – Hurka (60. Peterka), Bazal, Duga (72. Zámečník), Prošek (85. Verner) – Hrubý (57. Veselý), Vondráček (60. Liška).

Sparta: Staněk - Gil, Diallo, Bederka, Sýkora – Macháč, Čavoš, Čermák, Skopec (84. Hájek), Bělčický (46. Matoušek) – Konaté (46. Kerić).

Rozhodčí: Nenadál – Mokrusch, Šmakal.