Juniorka si hladce poradila s třetiligovým Vltavínem

4. 2. 2017 | 14:59zpět na seznam novinek

Po třech trefách z prvního poločasu dokázala juniorka ve druhé půli přidat ještě další čtyři a kvalitního soupeře tak hladce přehrála. Ve druhé půli bavili Dao a Traore z Pobřeží slonoviny, kteří se postarali o řadu pohledných akcí a dohromady také o tři branky. Trenér Michal Horňák ale nebyl spokojený na sto procent, chce zapracovat na obraně.

Vltavín nastoupil i s hráči, které byli fanoušci Sparty v minulosti zvyklí vídat v rudých dresech. Na Strahov se tak opět vrátili Machač nebo Vokoun. Od začátku utkání určovali tempo hry domácí. Ve dvanácté minutě předvedli pěknou kombinaci Špaček s Matouškem, střelu druhého jmenovaného zblokovali obránci na roh. Ten hosté dokázali odvrátit jen za cenu dalšího. K rohovému praporku se postavil Špaček, nacentroval do vápna a Novotný hlavičkou, která se odrazila od šibenice do sítě, otevřel skóre zápasu.

O pár minut později prošel z postu pravého krajního beka dopředu Pavlík a našel pasem Císařovského, který levačkou z první překonal z penaltové vzdálenosti Roušala. Vltavín se po půl hodině pokusil kontrovat. Dvakrát odvracel slibnou šanci skvělými zákroky Vorel, potřetí propadl míč skrumáží k Podzimkovi, který číhal na zadní tyči, a hosté snížili. Tečku za prvním poločasem znamenal druhý gól Ondry Novotného, kterému se vyplatilo poctivé dobíhání balónu. Obránce hostů totiž omylem vyrazil míč vlastnímu gólmanovi a Novotný jej doklepl do sítě.

Dvě minuty po začátku druhé půle nejprve trefil Dao tyč, odražený míč přihrál Traore Rajmonovi a ten prudkou střelou do středu branky přidal čtvrtý gól domácího celku. Za dalších deset minut se skóre měnilo znovu. Traore parádně přešel přes čtyři hráče a posunul na Rajmona, ten nacentroval Daovi, který hlavičkou ve skoku skóroval.

Traore se zanedlouho ocitl v další šanci, tentokrát ale stačil vltavínský gólman vyrazit na roh. Další akce rychlého hráče z Pobřeží slonoviny už skončila brankou. Traore vystihl okamžik, kdy brankář měnil své postavení na brankové čáře a poslal mu míč do protipohybu přesně k levé tyči. Za Vltavín následně snížil Janda, který zůstal na zadní tyči zcela osamocený.

O závěrečný gól Sparty se opět postaral Traore ve spolupráci s Rajmonem. Ten mu předložil centr na levý kraj vápna a Traore krásně umístěnou střelou po zemi trefil pravý roh vltavínské branky. Hosté už stačili pouze snížit ve dvaaosmdesáté minutě, načež sudí ukončil zápas. Juniorka porazila třetiligovou Lokádu vysoko 7:3.

„Je to třetí utkání s třetiligovým soupeřem v tomto týdnu a řekl bych, že všichni na tom byli výkonnostně dost podobně. Je to pro nás samozřejmě skvělá konfrontace s dospělým fotbalem. Hrál proti nám vyspělý tvrdý mančaft, dojížděli, vyhrávali většinou osobní souboje a to je pro naše hráče velká škola,“ ocenil kvality soupeře trenér Michal Horňák.

„Všechny zápasy se vyznačovaly vyrovnanou hrou, ale nám se pokaždé podařilo dát nějaký ten gól navíc. Ne vždy jsme si zasloužili výhru a ne vždy jsme si zasloužili tak vysokou výhru jako dnes, ale já si myslím, že jsme zvládali i brejky, z čehož mám radost, standardní situace jsme měli dobré… Co mě trápí je, že pořád dostáváme hodně gólů. Obrana mě trápí, nebráníme dobře. Do ofenzivy jsme velmi dobří, ale obranu dobrou nemáme,“ ohodnotil výkon svého týmu trenér juniorky.

Svým výkonem zaujali také obě podzimní posily z Pobřeží slonoviny Youssouf Dao a Baba Lamine Traore. „Kluci mají základní zásobu českých slovíček, co se týče fotbalu, anglicky zatím ještě moc neumí. Měli by se snažit naučit víc z češtiny. Po fotbalové stránce z nich mám ale velkou radost, zvedají se, chtějí hrát,“ pochválil kouč fotbalové dovednosti hráčů.

Ti překvapivě nemají nejmenší potíže s tuhou českou zimou, ačkoliv přišli do Sparty přímo z akademie v Abidjanu. „Rozhodně to pro ně nebyl velký problém. S umělkou se sžili v pohodě, na soustředění viděli sníh, tak se v něm vyváleli, měli upřímnou radost z toho, co vidí, a co se může stát z vody. Mezi kluky zapadli, jsou velice kamarádští,“ usmíval se Michal Horňák.

AC Sparta Praha – FK Loko Vltavín 7:3 (3:1)

Branky: 13. Novotný, 19. Císařovský, 45. Novotný, 47. Rajmon, 58. Dao, 68. Traore, 76. Traore - 38. Podzimek, 72. Janda, 82. Hodas

Sparta: Vorel – Pavlík, Penc (46. Wala), Sváta, Hovorka – Špaček, Císařovský, Cabadaj, Palečko (46. Dao) – Matoušek (46. Traore), Novotný (46. Rajmon)