Juniorka se přes řadu šancí neprosadila a podlehla Příbrami 0:3

18. 2. 2013 | 16:20zpět na seznam novinek

Svěřenci trenéra Petra Janouška si hned v úvodu vytvořili několik brankových příležitostí, přesto se po půlhodině hry ujala vedení Příbram. Po zkušeném Davidu Střihavkovi skórovali také Vnuk s Marešem a hosté v prvním jarním kole Juniorské ligy vyhráli jednoznačným rozdílem.

Během úvodní čtvrthodiny měli mladí sparťané dvě vyložené šance. Lukáš Juliš nezužitkoval povedenou kombinaci a jeho nepřesnou střelu zlikvidoval gólman Krček, stejně jako dorážku Tiémoka Konatého. Rudolf Reiter byl při své střele ve vápně z úhlu a jeho pokus tak opět zastavil brankář hostů. Tiémoko Konaté krátce nato mířil při svém sólovém průniku velmi nepřesně.

Vedení se tak ujali Příbramští, když v 35. minutě David Střihavka po přihrávce Martina Krause mířil přesně k tyči. 0:1.

Hosté se ve druhé půli začali více prosazovat a po hodině hry přidali druhý gól. Střelu Střihavky dorážel do odkryté brány Tomáš Vnuk. 0:2.

Zhruba pět minut poté dostal míč za obranu Jiří Mareš a proti Filipu Ngyuenovi přesně zakončil. 0:3.

V závěrečné desetiminutovce sparťané zahrozili šancí Lukáše Juliše, který zpracovalp as Davida Maříka, ale ve vápně mířil jen do brankáře Krčka.

Sparťanská juniorka tak do jarní části Juniorské ligy vstoupila prohrou 0:3.

„Začátek utkání byl oboustranně zajímavý. Bohužel jsme neproměnili šance Juliše a Konatého. Zápas by se pak vyvíjel jinak. Místo toho jsme po vlastních hrubých chybách inkasovali,“ litoval po utkání trenér Petr Janoušek.

„Příbram přijela s hráči, kteří se neprosadili ve Spartě, jako Střihavka, Kraus nebo Macháček. Teď se projevila jejich vyhranost a zkušenost. Příbrami pomohli k zaslouženému vítězství. Rozdíl je ve výsledku. Porazila nás zkušenost, nic víc,“ dodal trenér sparťanské juniorky.

AC Sparta Praha – 1. FK Příbram 0:3 (0:1)

Branky: 35. Střihavka, 65. Vnuk, 71. Mareš

ŽK: Hanuš (Příbram)

Rozhodčí: Houdek – Hrabovský, Ratajová

Sparta: Nguyen – Holas (78. Neužil), Breda, Tomášek, Nový – Reiter (78. Mařík), Pešek, Konaté (56. Dobiáš), Miskovič, Ujlaky (81. Hájek) – Juliš

Příbram: Krček - Macháček, Andrejevič, Mareš (72. Simič), Šípek (56. Vnuk), Soldát, Kdolský (84. Brotánek), Kraus, Hanuš, Stratil, Střihavka (86. Haas)