Juniorka remízovala v Mladé Boleslavi 1:1

11. 3. 2013 | 17:45zpět na seznam novinek

Sparťané na mladoboleslavském umělém trávníku šli do vedení už ve 13. minutě trefou Lukáše Juliše, domácí však dokázali brzy odpovědět a skóre 1:1 nakonec vydrželo až do závěrečného hvizdu.

Sparťanští junioři vyrazili do Mladé Boleslavi bez kouče Petra Janouška, který si plní povinnosti u reprezentační osmnáctky. Tým tak v utkání vedl trenér B-týmu Martin Hašek a spolu s ním Miroslav Krieg ze sparťanské sedmnáctky.

Sparta v úvodní půli hrozila především z pravé strany díky aktivnímu Rudolfu Reiterovi. Ten také měl velký podíl na první brance utkání. Rychlonohý záložník vybojoval míč na pravé straně a nahrál před bránu rozběhnutému Lukáši Julišovi a ten nechytatelnou střelou překonal brankáře Šedu. 1:0  pro Spartu.

Krátce na to Reiter po skvělé individuální akci pronikl do šestnáctky, jeho střelu však domácí gólman vychytal. O pět minut později pak Mladoboleslavští dokázali vyrovnat. Rychlou akci z levé strany zakončil nehlídaný Jiří Šimek. 1:1.

Zhruba po půlhodině hry měl 100% šanci Zdeněk Folprecht, jenže po Reiterově centru z pravé strany hlavičkoval vedle.

„V první půli jsme měli o něco více šancí hlavně díky Rudovi Reiterovi, který hrál opravdu výborně,“  pochválil svého svěřence zaskakující trenér Martin Hašek.

Také po změně stran byla Sparta aktivnějším týmem, ale své převahy nedokázala využít, a v závěru musel vytáhnout tři parádní zákroky brankář Tomáš Holý. Utkání tak skončilo remízou.

„Ve druhém poločase jsme měli výraznou herní převahu. Opakovaně jsme předvedli dobrý presing po ztrátě míče a díky tomu se dostávali do šancí. Soupeř pak měl navrch v posledních dvaceti minutách, kdy nás podržel Tomáš Holý, který dnes chytal skvěle,“  hodnotil druhé dějství kouč juniorky pro dnešní utkání.

„Výsledek zhruba odpovídá dění na hřišti. Měli jsme sice po většinu utkání navrch a utkání se mohlo ubírat jiným směrem, ale po šancích soupeře v posledních 15-20 minutách ještě můžeme být rádi za bod,“  dodal trenér Martin Hašek.

FK Mladá Boleslav U21 – AC Sparta Praha U21 1:1 (1:1)

Branky: 22. Šimek – 13. Juliš

ŽK: Skořepa - Holas

Rozhodčí: Berka - Pospíšil, Štefan

FK Mladá Boleslav: Šeda - Mehanovič, Mižič, Baster, Sloboda, Rozsíval, Synek, Horák, Šimek, Sivrič, Šťastný

AC Sparta Praha: Holý - Machač, Breda, Tomášek, Neužil (55. Holas) - Reiter, Pešek, Folprecht, Pouček – Lácha (46. Uljaky), Juliš