Juniorka remizovala s třetiligovými Horními Měcholupy

17. 7. 2013 | 23:04zpět na seznam novinek

Svěřenci trenéra Petra Janouška odešli neporaženi z duelu s farmou Viktorie Žižkov.

Jednadvacítka se musela obejít bez celé řady hráčů. Záviška, Vondra, Milan Kadlec a Bederka jsou s reprezentační devatenáctkou. Breda, Čavoš, Nečas, Neužil, Matějka, Martin Hašek mladší a gólman Hrdina doplnili B-tým na soustředění v Písku. Příležitost tak dostali hráči A-dorostu, testovaní útočníci Sáček s Vavříkem a v bráně se po téměř roční pauze objevil Pavel Pacovský. Ten sice hned v úvodu zlikvidoval střelu z úhlu, krátce na to však inkasoval po střele Surynka, který využil volného místa před šestnáctkou a technickou střelou se trefil k zadní tyči. 0:1.

První půle příliš mnoho šancí nenabídla. Hned v samém úvodu té druhé se pár přihlížejících diváků na prosluněném Strahově dočkalo vyrovnání. Hovorka povedeným pasem za obranu našel Martina Bělčického a ten následně překonal gólmana hostů. 1:1.

Po hodině hry se před gólmanem Krajčovičem dostal k míči Doležel, který přeloboval brankáře Varnsdorfu, jenž je ve Spartě na testech. 1:2.

Velmi aktivní Hovorka během druhé půle dvakrát zahrozil z levé strany. V nadějných pozicích se dvakrát objevil také David Surmaj. Úspěchu se však silný útočník dočkal až pět minut před koncem, kdy ho parádním pasem z poloviny hřiště poslal do šance Kulhánek. Surmaj následně obstřelil vyběhnuvšího gólmana a pomohl tak hodně mladému týmu k remíze 2:2 s dospělým třetiligovým soupeřem, doplněným navíc hráči Žižkova.

„Soupeř také využil dvou různých sestav. Cením si, že se zápas hrál fotbalově a nedošlo k brutálním zákrokům. Cílem bylo odehrát utkání v tempu, což se bezezbytku naplnilo. Zápas měl velmi dobrou úroveň,“ hodnotil utkání trenér Janoušek.

„Potvrdilo se mi, že i sedmnáctiletí hráči mohou dovednostmi a fyzickým vypětím konkurovat hráčům třetí ligy. Nicméně je to o zkušenosti a silovém pojetí. Zatímco soupeř dokázal diktovat tempo hry a ustát spoustu silových soubojů, my jsme často byli zbrklí nebo naivní, ale i tak mohl zápas dopadnout v náš prospěch,“ chválil sparťanský kouč své hráče.

AC Sparta Praha „U21“ – SK Horní Měcholupy 2:2 (0:1)

Branky: 46. Bělčický, 86. Surmaj - 5. Surynek, 68. Doležel

Sparta, 1. poločas: Pacovský - Bělčický, Vokoun, Piško, Březina - Mejdr, Sulovský, Skopec, Moravec L. – Vavřík, Sáček.

Sparta, 2. poločas: Krajčovič – Novák, Vokoun (60. Veselý, 82. Vokoun), Toml, Macek – Bělčický (60. Sáček), Kulhánek, Špaček, Hovorka – Prenka, Surmaj.