Juniorka prohrála s divizní Admirou 2:3

6. 2. 2013 | 21:10zpět na seznam novinek

Sparťané podlehli pražskému soupeři i přes rychlé vedení. Na zákeřnou hru Admiry doplatil Jiří Miskovič, který odjel na rentgen s podezřením na zlomeninu v oblasti kotníku.

Svěřenci trenéra Janouška šli do vedení už v šesté minutě. Ondřej Měska postupoval na bránu, přičemž jej zezadu stíhal obránce hostů, který spolu s gólmanem jeho šanci zlikvidoval. K dorážce se dostal Henri Griffiths a bez problému poslal míč do odkryté brány. 1:0.

Vyrovnání však přišlo záhy, když Admira využila rychlého brejku. 1:1. Zhruba o deset minut později pak hosté šli dovedení, když Marek Bruna nedosáhl na přízemní střelu z přímého kopu zahraného v těsné blízkosti vápna. 1:2.

Sparťanští junioři mohli krátce nato vyrovnat. David Mařík po chytrém pasu Jakuba Peška postupoval sám na bránu. Jeho šanci před vápnem zastavil obránce soupeře skluzem zezadu. Z následného přímého kopu pak Pešek mířil nad bránu.

Po hodině hry přišel zákeřný faul na Jiřího Miskoviče, který po skluzu soupeřova obránce ve středu hřiště musel střídat a po utkání odjel na rentgen.

Pár minut poté hosté zvýšili rychlým průnikem a následnou střelou o tyč Brunovy brány. 1:3.

V 86. minutě se Jakub Dobiáš prokličkoval po levé straně, nahrál na vápno Maříkovi, ten přeloboval soupeřova gólmana a snížil tak na konečných 2:3.

„Paradoxně dnešní zápas hodnotím dobře z jednoho prostého důvodu. Herní pojetí divizního soupeře odpovídalo soutěži, ve které se pohybuje. Ukázal tvrdost, důraz, agresivitu a orientoval se jen na výsledek, nikoli na fotbalovost,“ vyjmenoval nelehké podmínky utkání trenér Petr Janoušek.

„Naopak u nás vidím nedostatečnou připravenost do osobních soubojů. V tomhle bourání a silových osobních soubojích jsme se Admiře nedokázali vyrovnat, a to je pro mě cenná informace. Výsledkem je zřejmě zlomený kotník Miskoviče a pohmožděná noha Neužila. To jsou zákroky běžné pro divizní zápasy, jen je škoda, že se to děje i v přípravných utkáních,“ postěžoval si sparťanský kouč, který vinou absencí měl do utkání k dispozici jen 12 hráčů.

AC Sparta Praha U21 – FK Admira Praha 2:3 (1:2)

Branky Sparty: 6. Griffiths, 86. Mařík

Sparta: Bruna - Bezstarosti, Breda, Neužil, Holas - Pešek, Nedbal, Miskovič (67. Griffiths), Mařík (46. Dobiáš) - Měska, Griffiths (60. Mařík)