Juniorka přesvědčivě zdolala Táborsko 4:0

3. 6. 2013 | 15:52zpět na seznam novinek

Utkání poznamenal vytrvalý prudký déšť. Sparťané přesto dokázali na strahovském umělém trávníku jasně zvítězit, když od 77. minuty nasázeli soupeři tři branky.

Zpočátku se domácí hůře vypořádávali s nepříznivými podmínkami. Do vážné šance se až v 25. minutě dostal Štěpán Hájek, kterého vysunul povedenou kolmicí Jakub Pešek. Hájek poté jemným obloučkem překonal vyběhnuvšího gólmana a obstaral tak úvodní gól střetnutí a zároveň svůj první v Juniorské lize. 1:0.

V závěru úvodního dějství po přímém kopu z pravé strany mohl hlavou skórovat Folprecht, ale míč netrefil ideálně. Krátce na to David Neužil udělal kličku z levé strany do středu a zpoza vápna pálil přesně na gólmana hostů. Varyšovi však míč vypadl z rukou, odrazil se mezi nohama a k údivu všech přítomných málem doskákal až do brány, než jej na čáře překvapený gólman zachytil.

Také po změně stran měli svěřenci trenéra Janouška jasně navrch. Střídající Jan Záviška přesnou kolmicí vybídl ke skórování Zdeňka Folprechta, jehož akci zmařil vyběhnuvší Varyš.

Po hodině hry mohl svůj druhý gól přidat Štěpán Hájek, ale po centru z pravé strany od Reitera placírkou mířil nad bránu.

Necelou čtvrthodinu před koncem Folprecht rohovým kopem z pravé strany našel na přední tyči Jakuba Peška, který hlavou přesně do horního růžku zvýšil na 2:0.

O šest minut později Záviška po závaru v soupeřově šestnáctce trefil tyč, dorážející David Mařík před odkrytou bránou ve snadné pozici dal gól na 3:0.

V 88. minutě pak Jakub Pešek prokličkoval po pravé straně. Jeho šanci obrana odvrátila jen před vápno, kde z halfvoleje propálil vše před sebou David Mařík, který si tak připsal svůj druhý gól a upravil na konečných 4:0.

„V průběhu celého utkání jsme byli lepším týmem, což ve druhé půli vygradovalo i v podobě branek. Opět jsme se nevyvarovali individuálním chybám, ale i vinou počasí jsme to dnes měli těžké.  Ve druhém poločase jsme předvedli slušnou hru a zaslouženě došli k vítězství. Mám radost i z přístupu hráčů ve druhé půli,“ hodnotil souboj s Táborskem sparťanský kouč Petr Janoušek.

Příští pondělí nastoupí mladí sparťané k poslednímu duelu Juniorské ligy od 17 hodin na hřišti Bohemians Praha 1905 v Uhříněvsi. „Chceme hrát otevřený fotbal, žádné taktizování,“ láká diváky trenér Petr Janoušek.

AC Sparta Praha "U21" – FC MAS Táborsko "U21" 4:0 (1:0)

Branky: 25. Hájek, 77. Pešek, 83. a 88. Mařík.

Sparta: Kotěra - Holas, Tomášek, Matějka, Neužil (55. Záviška) - Reiter, Folprecht, Pešek, Mařík, Ujlaky – Hájek (77. Dobiáš).

Táborsko: Varyš – Stuchlík (65. Holub), Gallo, Kukučka (71. Kluzák), Bakule, Voráček, Žalda (81. Ketman), Radoš, Sazma, Turek, Stránský.

Rozhodčí: Vlasjuk – Blažej, Ulrich.