Juniorka porazila v přípravě Bohemians, soupeř v závěru dotahoval

15. 7. 2017 | 14:01zpět na seznam novinek
Další prostor k ladění optimální sestavy pro sezonu 2017/2018 dostali trenéři sparťanské juniorky při zápase s Bohemians v pražské Uhříněvsi. Do utkání se tak zapojila celá řada hráčů a juniorka si dokráčela pro vítězství, ačkoliv se tým z Vršovic ve druhé půli snažil pro něj nepříznivý vývoj utkání zvrátit. Před koncem dokonce stáhl náskok rudých na rozdíl jediné branky.

V pětadvacáté minutě se skvěle uvolnil Tiemoko Konate a podařilo se mu proniknout do slibné pozice v soupeřově vápně, kde byl ovšem faulován. K nařízené penaltě se postavil útočník Dušan Ristič a bez potíží ji proměnil. Další zásah přidal zanedlouho Tomáš Balvín. Jeho dobře mířené střele předcházela pohledná kombinační akce s Matějem Hybšem a Sparta rázem vedla o dvě branky.

Balvín měl prsty i v následující trefě Sparty, tentokrát ale v roli nahrávače ukázkově naservíroval míč Dušanu Rističovi, který jej pak už jen poslal do odkryté branky. Do druhé půle nastoupil tým prakticky kompletně obměněný, na hřišti nadále zůstali pouze Matěj Sváta na stoperu a jeho jmenovec Hybš ve středu zálohy.

Bohemians se zakrátko podařilo snížit na 1:3, když ve skrumáži před brankou Patrika Štorce došlo k faulu a sudí nařídil penaltu, kterou domácí proměnili. V 73. minutě už sparťané opět vedli o tři góly, když Matěj Hybš přihrál Štěpánu Urbanovi, který bez potíží přidal čtvrtou trefu Sparty.

Do konce zápasu se skóre měnilo už jen ve prospěch domácího celku. V 82. minutě se Bohemians prosadili po ztrátě míče hostů, kterou označil vedoucí týmu Luděk Stracený za hloupou, v poslední minutě základní hrací doby pak ještě stačili přidat zásah po centru ze strany.

"V prvním poločase jsme byli svědky dobrého fotbalu, naši svěřenci pak předváděli vyloženě výbornou hru. Ve druhé půli pak nebyla hra, kterou jsme předváděli ideální a utkání skončilo rozdílem jediného gólu. Tři stoprocentní šance Bohemians přitom stačil zlikvidovat Patrik Štorc," zhodnotil utkání Luděk Stracený.

Bohemians Praha 1905 - AC Sparta Praha 3:4 (0:3)

Branky: 25. Ristič (pen.), 33. Balvín, 38. Ristič, 73. Urban
1. poločas: Bačkovský - Tasič, Sváta, Boula, Čmelík - Čajkovský, Hybš, Palečko, Balvín - Konate, Ristič
2. poločas: Štorc - Pavlík, Sváta, Vaš, Kutina - Rohla, Hybš, Urban, Traore - Dao, Špaček