Juniorka porazila Teplice 3:1 a zůstává neporažena

8. 8. 2013 | 16:16zpět na seznam novinek

Svěřenci trenéra Petra Janouška nadále prožívají povedený vstup do druhého ročníku Juniorské ligy. Tentokráte Sparta porazila mladý tým Teplic.

Sparťané se dostali do první vyložené šance po deseti minutách od úvodního hvizdu. Ondřej Karafiát našel přízemním centrem Štěpána Hájka, který však z malého vápna přestřelil. O chvíli později David Skopec kolmicí z poloviny hřiště poslal do šance Róberta Valentu, jehož příležitost však zlikvidoval vyběhnuvší gólman Lukáč.

Domácí se nakonec dočkali po půlhodině hry. Skopec opět předvedl parádní kolmici, tentokráte na zabíhajícího Karafiáta, který se dostal přes obránce a následně prostřelil Lukáče. 1:0.

Krátce po změně stran se probíjel do šance Štěpán Hájek, který využil zaváhání obránce hostů, ale Lukáč opět zakročil včasným vyběhnutím. V 58. minutě se ve velké šanci zjevil Patrik Čavoš, který za obránci zpracoval diagonální přihrávku Richarda Macháče, ale opět stál v cestě Lukáč. Zhruba za minutu už se Sparta dostala do dvoubrankového vedení. Střídající Rudolf Reiter byl na hřišti teprve tři minuty, když využil chybu obrany a upaloval po pravé straně, aby následně nahrál na hranici vápna Skopcovi, který střelou do šibenice skóroval. 2:0.

Po hodině hry pro změnu postupoval po pravé straně Valenta, který přihrál před bránu Lukáši Poučkovi a ten nadvakrát dopravil míč do sítě. 3:0.

„Zpočátku nám dělal problémy hodně vysunutý teplický presing. Kluci pak zbytečně nakopávali míče. Hra se změnila až po poločase, kdy jsme si ujasnili, co chceme hrát. I díky střídání Poučka a Reitera se do zápasu vnesly správné náběhy, timing kolmých akcí a zjednodušila se hra,“ hodnotil trenér Petr Janoušek.

Hostující tým snížil v 78. minutě, kdy se zpoza vápna trefil přesně k tyči Kulhánek. 3:1. Větší drama však svěřenci Petra Janouška nedopustili a připsali si tak třetí výhru po čtyřech odehraných kolech.

„S výsledkem jsem spokojený, kluci zápas odpracovali, tempo hry bylo opět nadprůměrné, ale s předvedenou hrou zejména v první půli jsme nedokázali úplně navázat na výkon z derby. Musím také říct, že hráčům obou týmů nepomohlo dusné počasí,“ dodal sparťanský kouč Petr Janoušek.

AC Sparta Praha „U21“ – FK Teplice „U21“ 3:1 (1:0)

Branky: 35. Karafiát, 59. Skopec, 61. Pouček – 78. Kulhánek.

ŽK: Valenta, Pouček- Verbíř, Lukáč.

Sparta: Nguyen – Karafiát (82. Kadlec), Breda, Bederka, Nový - Macháč, Skopec, Čavoš (73. Neužil), Bělčický (56. Reiter) – Valenta (85. Nečas), Hájek (56. Pouček).

Teplice: Lukáč – Heger, Verbíř, Stibor, Bubeníček, Richter (56. Hejda), Kukačka, Urma (78. Kodeš), Strada, Kulhánek, Malec (82. Takács).

Rozhodčí: Houdek – Berka, Ulrich.