Juniorka porazila Plzeň 2:1

29. 10. 2012 | 15:49zpět na seznam novinek

Svěřenci Petra Janouška zvítězili nad Plzní díky trefám Jana Sýkory a Erika Ujlakyho.

Sparťané si vytvořili první brankovou příležitost v 18. minutě. Richard Macháč postupoval z pravé strany sám na bránu, ale mířil nepřesně. Akci zahájil výborným pasem z vlastní poloviny stoper Petr Breda, který byl na hřišti teprve pár minut poté, co vystřídal zraněného Pavla Tomáška.

„Soupeř mu přišlápl nohu. Vypadá to na podvrtnutý kotník. Uvidíme, jak dopadne vyšetření,“ vysvětloval trenér Sparty Petr Janoušek.

Domácí se nakonec ujali vedení na konci prvního poločasu. Po závaru před bránou Jakuba Vavrušky se z protiútoku řítili v přečíslení tři na jednoho Juliš, Pouček a Sýkora. Lukáš Juliš výborně prostrčil míč na Lukáše Poučka, který postupoval na brankáře a následně přihrál před odkrytou bránu Janu Sýkorovi a ten už jen pohodlně zakončil. 1:0.

Plzeňští však vyrovnali ihned po rozehrávce. Rychlý útok zakončil povedenou střelou Martin Sladký. 1:1.

Oba soupeři se ve druhé půli nechtěli spokojit s remízou. Po hodině hry měli k vedoucímu gólu blíže hráči plzeňské Viktorie. Vavruška však nejprve zlikvidoval šanci Kyndla a dorážka Černého postrádala přesnost.

Trenér Janoušek měl šťastnou ruku při střídání, když poslal do hry nejprve Rudolfa Reitera a poté Erika Ujlakyho. Oba jmenovaní byli hlavními aktéry ukázkové rozhodující akce v samotném závěru utkání.

Reiter prošel po pravé straně až do vápna, kde následně přihrál volnému Ujlakymu, který zakončoval do odryté brány. Hosté už se v závěrečných vteřinách nezmohli na vyrovnání a utkání tak skončilo výhrou Sparty 2:1.

„Myslím si, že utkání mělo náboj a kvalitu po celých 90 minut. Bylo vidět, že se setkaly dva rezervní týmy předních ligových klubů. Naše sestava byla složena převážně z hráčů B-týmu, kterému bylo odloženo utkání v Domažlicích, takže kluci dostali příležitost hrát za juniorku,“ hodnotil utkání trenér Janoušek.

„Trochu nám vázla součinnost, jelikož jsme opět dávali sestavu dohromady na poslední chvíli.  Dělali jsme taktické chyby. Příkladem byla rychle obdržená branka po našem gólu. Ve druhé půli se nám herně dařilo. I když jsme se proti kvalitnímu soupeři nedostávali často do zakončení,“ dodal sparťanský kouč.

AC Sparta Praha – FC Viktoria Plzeň 2:1 (1:1)

Branky: 41. Sýkora, 90. Ujlaky – 43. Sladký

AC Sparta Praha: Vavruška – Macháč, Hronek, Tomášek (12. Breda), Nový – Sýkora (72. Ujlaky), Pouček, Hovorka, Čermák, Kučera (60. Reiter) – Juliš (54. Griffiths).

FC Viktoria Plzeň: Mandous - Končal, Hamerník, Sladký, Hoffman, Růžička, Černý (85. Rusňák), Libotovský, Kyndl, Petráček, Chocholoušek.