Juniorka porazila Pardubice 1:0

2. 9. 2013 | 16:17zpět na seznam novinek

Skóre z osmé minuty po akci Jakuba Nečase a následné penaltě vydrželo do konce zápasu.

Sparťané se ujali vedení už v osmé minutě. Jakub Nečas si přihrávku Skopce elegantně zpracoval mezi obránce a řítil se na gólmana Čihaře, který jej však fauloval a sudí Pechanec nařídil penaltu. Ze značky pokutového kopu pak prudkou střelou doleva skóroval Martin Nový. 1:0.

Po půlhodině hry mohla Sparta navýšit vedení opět díky Jakubu Nečasovi, který zleva přihrál na malé vápno Hájkovi, ale ten se neprosadil přes obránce. K odraženému míči se dostal znovu Nečas, ale vleže se nedostal k ideálnímu zakončení.

Po změně stran se z levé strany prosadil do zakončení Kučera, ale jeho střela skončila vedle přední tyče. Krátce na to pálil Nový, ale Čihař byl u tyče včas. V 65. minutě po Čavošově rohu zprava hlavičkoval u zadní tyče Breda, ale trefil jen dobře postaveného Čihaře. O chvíli později se střídající Reiter vpravo dostal přes dva bránící hráče a přihrál před bránu, kde se posléze dostal ke střele Skopec, ale Čihař ji pohodlně zachytil. Vzápětí se z levé strany prosadil do zakončení Záviška, ale mířil těsně vedle zadní tyče. „Jsem rád, že se Honza Záviška dostal do hry po delší pauze. Bylo vidět, že teprve hledá ideální formu, ale snažil se a poctivě pracoval,“ řekl na adresu šikovného záložníka trenér Petr Janoušek.

V závěru střetnutí si větší tlak vytvořili i Pardubičtí, Spartu však v nastaveném čase nadvakrát podržel gólman Staněk, a tak domácí udrželi těsný náskok až do závěrečného hvizdu.

„Myslím, že jsme byli lepším týmem. Soupeře jsme přehrávali, jen naše branková produktivita byla na bodu mrazu. Nedokázali jsme vytvořit pořádnou přihrávku na gól. Chybělo málo a soupeř by na konci vyrovnal,“ hodnotil duel sparťanský kouč.

AC Sparta Praha „U21“ – FK Pardubice „U21“ 1:0 (1:0)

Branka: 8. Nový z penalty.

ŽK: Nečas, Skopec, Neužil, Reiter.

Sparta: Staněk – Macháč, Breda, Karafiát (46. Bederka), Nový – Kitanović (57. Reiter), Čavoš, Skopec, Kučera (57. Záviška) – Nečas (77. Valenta), Hájek (84. Neužil).

Pardubice: Čihař – Křivka, Knotek, Strachota, Hron (75. Čáp), Prokopec, Pachl, Portyš, Vanžura, Fidler (68. Pleskot), Němeček.

Rozhodčí: Pechanec – Urban, Vlček.