Juniorka porazila Hradec brankou Ujlakyho

3. 4. 2013 | 15:24zpět na seznam novinek

Duel s Východočechy rozhodla akce ze 13. minuty. Erik Ujlaky skóroval po skvělém centru Jakuba Peška.

Hradečtí proti Spartě nic nepodcenili a do Prahy poslali na zápas Juniorské ligy hráče známé z Gambrinus ligy, například gólmana Tomáše Koubka. Nechyběl ani nejlepší střelec Juniorské ligy Asim Zec.

Byli to však sparťané, kteří měli od začátku více ze hry. Už v deváté minutě si na Peškův roh z levé strany naskočil Petr Breda, ale hlavou trefil jen břevno. Krátce poté Jakub Pešek centroval z pravé strany a hlavička Erika Ujlakyho už mířila mezi tři tyče, aniž by Koubek stihl zasáhnout. 1:0.

Chvíli nato Jakub Pešek kopal přímý kop z pětadvaceti metrů. Z pravé strany mířil přes zeď na zadní tyč, kde Koubek pohotově vyrazil před sebe a následně vychytal i dorážejícího Petra Bredu. Tiémoko Konaté z druhé dorážky mířil nad bránu.

Po půlhodině hry nadvakrát v malém vápně dorážel Lukáš Juliš, ale Koubek opět svůj tým podržel. Z protiútoku pak střela Dominika Simerského mířila jen do břevna.

Ve druhé půli tempo hry opadlo. Největší šanci Sparty měl Lukáš Juliš, který se zmocnil nakopnutého balonu na levé straně hřiště, prokličkoval do středu, ale jeho střela jen lízla vzdálenější tyč.

Asim Zec  se na druhé straně po kličce Bredovi řítil na Nguyena, který však včasným vyběhnutím jeho střelu vytěsnil. Dorážka bosenského snajpra pak mířila vedle.

Střetnutí tak i přes řadu šancí z prvního dějství skončilo těsnou výhrou Sparty 1:0

„První poločas hodnotím velmi kladně. Utkání mělo tempo a k vidění bylo mnoho příležitostí na obou stranách. Měli jsme vyložené šance, které jsme neproměnili, ale jsme rádi alespoň za jeden gól, protože soupeř také mohl ve druhé půli vyrovnat,“ hodnotil utkání trenér Petr Janoušek.

„Jsem rád, že jsme Hradci vrátili prohru z podzimu. Musím kluky pochválit, že to opravdu odpracovali na sto procent,“ dodal spokojený kouč sparťanské juniorky.

AC Sparta Praha U21  FC Hradec Králové U21 1:0 (1:0)

Branka: 13. Ujlaky

ŽK: Novotný (Hradec Králové)

Rozhodčí: Proske – Kotík, Hrkal

Sparta: Nguyen – Karafiát, Breda, Tomášek, Neužil – Reiter (77. Miskovič), Pešek (46. Macháč), Lácha, Ujlaky – Konaté (46. Mařík), Juliš (90. Měska)

Hradec Králové: Koubek – Bodlák, Zelený, Hock, Simerský, Krolop (58. Hofman), Voltr, Zec, Janoušek (77. Novotný), Furik (59. Doležel), Sixta (61. Krčál)