Juniorka porazila Boleslav 4:2

13. 3. 2017 | 13:21zpět na seznam novinek

Sparťanská juniorka porazila vedoucí celek Juniorské ligy Mladou Boleslav 4:2. Po bezbrankovém prvním poločase přišla diametrálně odlišná druhá půle, ve které se sparťané dokázali prosadit dokonce čtyřikrát.

Hned v první minutě se však hosté dostali do velmi dobré příležitosti. Keresteš obdržel kolmou přihrávku do vápna, jenže střelecké podmínky mu včasným vyběhnutím zhoršil Budinský, který jeho pokus zlikvidoval.

Sparťané se do své první šance dostali o deset minut později. Zpoza vápna se o technickou střelu na zadní tyč pokoušel Císařovský, mladoboleslavský Vejmola však skvělým zákrokem vyrazil míč k rohovému praporku. Do druhé vážnější šance Sparty se po chytré přihrávce od Císařovského dostával Špaček, v rozhodujícím momentě si však míč špatně zpracoval, načež ho bez obtíží sebral Vejmola.

Těsně před poločasovou přestávkou se do šance hnali opět hosté. Dohnalík se po narážečce dostal k tvrdé přízemní střele z patnácti metrů, Budinský však jeho střelu vyrazil na roh. Z následného rohového kopu poslal mladoboleslavský hráč centr přímo do tyče, nicméně Budinský celou situaci kontroloval.

Po změně stran se do první šance drali opět hosté. Přízemní centr prolétl vápnem, z velkého úhlu měl však situaci Baran Flangini hodně složitou a míč mezi tři tyče nasměrovat nedokázal.

V sedmapadesáté minutě ale udeřila Sparta. Frýdek si naběhl na dlouhý míč za obranu a přesným lobem přehodil vyběhnutého Vejmolu.

O necelou minutu později bylo na Strahově ještě veseleji. Špaček si ve vápně nikým obtěžován naběhl na ukázkový centr a hlavičkou nasměroval míč k pravé tyči – 2:0.

Středočeši však dokázali v zápětí odpovědět. Slibně vyhlížející standardní situaci za vápnem si vzal na starosti Ladislav Takács a střelou přes zeď uklidil míč k zadní tyči – 2:1. O chvíli později dokázali Boleslavští dokonce vyrovnat. Odražený míč dopravil za Budinského nekompromisní tvrdou střelou Král.

Úchvatný druhý poločas bohatý na góly pokračoval. Vedení na sparťanskou stranu uzmul zpět Martin Palečko, který přízemní střelou k tyči překonal Vejmolu. A to nebylo vše. Pět minut před závěrečným hvizdem se po rychlé brejkové akci prosadil střídající Surmaj, který byl na hřišti jen pár vteřin a definitivně tím pojistil vedení Sparty na 4:2.

Svěřenci Michala Horňáka tak umazali tři body na vedoucí Boleslav, na kterou momentálně ztrácí už jen tři body.

Nadcházející zápas sehraje juniorka v Českých Budějovicích v neděli 19. března od 11 hodin.

AC Sparta Praha U21 – FK Mladá Boleslav U21 4:2 (0:0)

Branky: 57. Frýdek, 58. Špaček, 75. Palečko, 85. Surmaj – 71. Takács, 73. Král.

ŽK: 31. Pavlík - 63. Král, 65. Kysela.

Sparta: Budinský – Pavlík, Penc, Vatajelu (83. Surmaj) – Palečko, Cabadaj, Nový, Císařovský (88. Balvín), Holzer (46. Sváta) – Špaček (90. Wala), Frýdek Ch (73. Novotný).

Mladá Boleslav: Vejmola – Král, Vodháněl, Takács, Kysela (87. Kořínek) – Olegovič, Albina, Zabilanský (66. Novotný), Malpon (22. Baran, 87. Malý) – Keresteš, Dohnalík (79. Košek).

Rozhodčí: Váňa – Dobrovolný, Hájek.