Juniorka podlehla Olomouci 0:2

29. 4. 2013 | 16:01zpět na seznam novinek

Sparťané čelili dvěma penaltám. Hosté nejprve šli v deváté minutě do vedení. Na konci první půle kanadský brankář Sotiri Neal Varlokostas, který je ve Spartě na testech, chytil pokutový kop a zabránil tak třígólovému odstupu.

Zhruba po pěti minutách Adam Kučera mířil z přímého kopu těsně vedle brány. Krátce na to pronikal do sparťanské šestnáctky Hladík, kterému se vrhl pod nohy Varlokostas a rozhodčí bez váhání nařídil pokutový kop. Nešický následně střílel k levé tyči. Varlokostas si sice na míč sáhl, ale gólu nezabránil. 0:1.

Olomouc poté měla herně navrch a ve 29. minutě přidala druhý gól, když Bernardova střela z 25 metrů zapadla k pravé tyči Varlokostasovy brány. 0:2.

V závěru první půle mohlo být ještě hůř, když střídající Petr Breda ve vápně stáhl pronikajícího olomouckého útočníka a hosté podruhé měli možnost zahrávat pokutový kop. Nešický to opět zkoušel po levé ruce Varlokostase, ale kanadský gólman tentokrát jeho střelu vyrazil.

Po změně stran se sparťané zlepšili, dostali soupeře pod tlak, ale vážnější šance si nevytvořili. V 73. minutě Miskovičovu přízemní střelu zpoza vápna Reichl zlikvidoval. Deset minut před koncem pak Holas poslal z levé strany centr. Štěpán Hájek však míč nezasáhl ideálně a Olomoučtí následný závar dokázali ustát.

„Utkání začalo vyrovnaně, ale bohužel po naší hrubé chybě měl soupeř možnost zahrávat pokutový kop. Po vstřeleném gólu byla Olomouc lepší. Měli jsme problémy ve všech herních činnostech, včetně pohybu,“ říkal zklamaný Martin Hašek, jenž opět zaskakoval za Petra Janouška, který je s reprezentační osmnáctkou.

„Ve druhém poločase se hra vyrovnala, když jsme začali více presovat, ale vytvořili jsme si jen takové pološance,“ dodal Martin Hašek.

AC Sparta Praha „U21“ – SK Sigma Olomouc „U21“ 0:2 (0:2)

Branky: 9. Nešický (z penalty), 29. Bernard.

ŽK: Varlokostas.

Sparta: Varlokostas – Macháč (41. Breda), Tomášek, Karamatič, Neužil (63. Holas) – Reiter (41. Mařík), Karafiát, Folprecht (46. Hájek), Pešek (36. Miskovič), Kučera – Pouček.

Olomouc: Reichl – Vavřík, Hodis, Řehák, Machalický, Bernard (86. Svozil), Hladík (69. Langer), Bača (74. Richter), Texl, Nešický (88. Zahradníček), Schmidt.

Rozhodčí: Houdek - Filípek, Severýn