Juniorka podlehla Liberci 0:1

7. 10. 2013 | 16:22zpět na seznam novinek

Sparťanští junioři ve 14. kole nestačili na liberecký Slovan, ač po většinu utkání měli herně navrch. Ve druhé půli se po dlouhodobých absencích ukázali na hřišti Ondřej Šíma s Martinem Haškem mladším.

Už v páté minutě se v nadějné pozici objevil Štěpán Hájek, ale neprostřelil vyběhnutého Hrošša. Po čtvrthodině hry napřáhl z 25 metrů Miskovič, ale jeho ránu levačkou gólman hostů chytil. A tak udeřil Liberec. Káva využil kolmice za obranu a jemným obloučkem překonal vybíhajícího Nguyena. 0:1.

V závěru první půle dal o sobě vědět Jakub Pešek. Šikovný záložník pronikal po levé straně, zasekl míč a přihrál před vápno Hájkovi, ale jeho střela levačkou skončila v náruči Hrošša. Krátce na to Pešek opět pelášil podél levé lajny až k bráně, kde na malém vápně přihrával před prázdnou bránu, ale Hájek s Bourenanem měli k míči daleko. Pešek byl v rozmezí dvou minut i u třetí velké šance.  Tentokrát však zleva udělal kličku do středu a z hranice šestnáctky mířil na zadní tyč, ale nakonec zakončil jen nad břevno. Celou první půli odehrál také velmi aktivní alžírský útočník Faouzi Bourenane, který je ve Spartě na testech.

Osm minut po změně stran využil Štěpán Hájek nedorozumění v liberecké obraně a z pravé strany postupoval na bránu. Mířil však  vedle bližší tyče. Po hodině hry Záviška ve skluzu přihrával z pravé strany před bránu Šímovi, ale jeho střelu se štěstím zblokoval obránce. O chvíli později Záviška šikovně přenechal míč na pravé straně Kadlecovi, ten přihrál do jasné střelecké pozice Skopcovi. Jeho střela placírkou pak skončila vysoko nad bránou.

Domácí v závěru dostali soupeře pod tlak, ale ani po šancích Macháče, Bederky a dalších závarech ve vápně se vyrovnání nedočkali, a střetnutí s Libercem tak prohráli 0:1.

„Porážka mě samozřejmě mrzí. Navázali jsme na výsledky A-dorostu a béčka, kterým se také střelecky nedaří,“ řekl po zápase zklamaný trenér Janoušek. „Dnes se potvrdilo, že je pro nás velmi náročné překonat dobře sehraný hluboký obranný blok deseti lidí. Soupeř využil jedné z mála šancí a dal nám gól. Fotbal se hraje na góly a to, že jsme odehráli 90 minut na polovině soupeře, na výsledku nic nemění,“ pokračoval k průběhu duelu sparťanský kouč.

„Je pro nás poučení, že musíme být dravější, důraznější a být efektivnější v zakončení, protože vyložených brankových příležitostí jsme také příliš neměli,“ dodal trenér Janoušek.

AC Sparta Praha „U21“ – FC Slovan Liberec „U21“ 0:1 (0:1)

Branka: 19. Káva.

Sparta: Nguyen – Nový, Breda, Bederka, Kadlec (72. Valenta), Macháč, Miskovič (72. Hašek), Čavoš, Pešek (60. Záviška), Hájek (60. Šíma), Bourenane (46. Skopec).

Liberec: Hroššo, Antonio Coll Roman, Beníšek, Ondráček (81. Kmoníček), Kaiser, Dydowicz (57. Soběslav), Janošík, Novotný, Bouška, Lukeš, Káva (68. Frimmel).

Rozhodčí: Berka – Mencl, Šmakal.