Juniorka podlehla Jihlavě. Soupeř rozhodl třemi góly během čtyř minut

3. 3. 2014 | 15:32zpět na seznam novinek

Sparťané po výhře v Teplicích nastoupili do druhého jarního kola Juniorské ligy doma proti Jihlavě. Svěřenci Petra Janouška krátce po přestávce získali dvoubrankový náskok, o který však přišli góly mezi 71. a 75. minutou.

První půle příliš mnoho šancí nenabídla. Jakubov ve 27. minutě zakončoval po Krátkého průniku do břevna. O deset minut později šli sparťané do vedení. Po rohu nakrátko se i s trochou štěstí dostal míč k Tiémokovi Konatému a ten skóroval do odkryté brány. Na začátku druhého dějství zvýšil na 2:0 Alexander Jakubov, který akrobaticky zužitkoval centr Peška.

Rozhodující momenty však začaly přicházet od 71. minuty. Hosté nejprve úspěšně napadali v rozehrávce a poté postupovali na Nguyena. Sparťanský gólman první střelu vyrazil jen k Demeterovi a ten snížil na 1:2. Takřka ihned po rozehrávce se trefil povedenou střelou zpoza šestnáctky Veselský a bylo vyrovnáno.

Poslední gól přišel po přímém kopu z 25 metrů. Sparťanská zeď sice první pokus zblokovala, ale míč se odrazil k Adamu Jánošovi, hostujícímu právě ze Sparty, a ten prudkou ranou na zadní tyč skóroval na 3:2 pro Jihlavu. Mladí sparťané se již na vyrovnání nezmohli a z duelu tak odcházejí s prázdnou.

„Myslím, že jsme viděli podprůměrné utkání. Byla to spíš kopaná než fotbal. Neproměnili jsme vyložené šance a soupeř dvěma luxusními střelami obrátil výsledek a zaslouženě vyhrál,“ dodal k zápasu Petr Janoušek, trenér sparťanské juniorky.

AC Sparta Praha "U21" – FC Vysočina Jihlava "U21" 2:3 (1:0)

Branky: 37. Konaté, 47. Jakubov – 71. Demeter, 72. Veselský, 75. Jánoš.

ŽK: Macháč – Pedro, Šuta.

Sparta: Nguyen – Krátký, Karafiát, Matějka, Nový – Pešek (56. Sýkora), Macháč, Skopec (73. Hašek), Konaté – Jakubov, Jurdík (64. Hájek).

Jihlava: Vejmola – Karlík, Pedro, Demeter,  Fulnek, Šuta (68. Levai), Kosak, Duba, Jánoš, Klusák (56. Urbánek), Maruš (65. Veselský).

Rozhodčí: Vlasjuk – Kotalík, Koval.