Juniorka podlehla Jablonci

27. 2. 2017 | 15:38zpět na seznam novinek

Juniorka nedokázala ve druhém jarním zápase navázat na předchozí vítězství a podlehla Jablonci 0:1. O jedinou branku utkání se zařídil v pětapadesáté minutě Milan Palatický.

Sparťanský tým posilněn o Martina Nového a Lukáše Váchu vstoupil do zápasu aktivně a zavřel jablonecké před jejich pokutové území.  Na vážnější příležitost si však svěřenci Michala Horňáka počkali až do jednatřicáté minuty, kdy se rozehrávky standardní situace metr za vápnem ujal Nový a technickou střelou jen o kousek minul tyč Valešovy branky.

O pár chvil později se z podobné vzdálenosti pokoušel prosadit Frýdek, ovšem ani jeho střela neputovala mezi tři tyče.

Deset minut po změně se hosté dostali do své první šance, kterou ihned dokázali využít. Novák uvolnil přesnou přihrávkou do vápna Palatického, který nadvakrát o břevno překonal bezmocného Budinského.

Sparťané se přes dobře bránící defenzivu Jablonce těžko dostávali do zakončení. V sedmdesáté minutě obdržel dlouhý míč do vápna Císařovský, v rozhodující chvíli mu ale míč od nohy uskočil a ze slibně vyhlížející šance nic nebylo.

Naopak na druhé straně mohl pojistit vedení jabloneckého celku střídající Pleštil. Obdobnou situaci, kterou dvacet minut předtím přetavil Palatický ve vedoucí branku, však Budinský dobrým zákrokem zastavil. Neuspěl ani Díl, který v samostatném úniku pohořel na výborném včasném vyběhnutí Budinského.

Branku znamenající alespoň bod do tabulky mohl vstřelit v devadesáté minutě Havelka. Míč si dobře zpracoval na prsa, avšak následná střela neměla potřebné parametry a brankáře Valeše nijak neohrozila.

„Jablonec výborně bránil. My jsme si nedokázali poradit s jejich defenzivou a po inkasované brance, což byla v podstatě první střela Jablonce na bránu, již hráli účelně to, co potřebovali. Na druhou stranu z naší strany to nebyl dobrý zápas. V prvním poločase jsme vystřelili snad dvakrát na bránu, ve druhém poločase to nebylo o moc lepší. Místo toho, abychom hru roztahovali do stran a hrozili ostrými centry, hráli jsme zbytečně složitě,“ hodnotil utkání Michal Horňák.

Juniorka tak v osmnáctém kole Juniorské ligy podlehla Jablonci 0:1 a na vedoucí tým z Mladé Boleslavi ztrácí šest bodů.

V dalším kole zajíždí Sparta na Julisku, kde v neděli 5. března od 10:15 změří síly s Duklou Praha.

AC Sparta Praha U21 – FK Jablonec U21 0:1 (0:0)

Branky: 55. Palatický.

ŽK: 76. Vácha – 37. Munzar, 50. Haitl.

Sparta: Budinský – Nový, Penc, Vatajelu – Holzer, Havelka, Vácha, Cabadaj (83. Pavlík), Špaček (58. Surmaj), – Frýdek (67. Traore), Dao (26. Císařovský).

Jablonec: Valeš – Skuhravý, Munzar, Bulíř, Štěpánek – Novák, Soukup (67. Pleštil), Haitl (89. Tešlár), Breda (77. Žemba) – Houser, Palatický (81. Díl).

Rozhodčí: Babka – Matyš, Opočenský.