Juniorka podlehla Českým Budějovicím

19. 3. 2017 | 13:23zpět na seznam novinek

Sparťané v jednadvacátém kole Juniorské ligy prohráli na půdě Dynama České Budějovice 3:4. Strahovský celek přitom v zápase dvakrát vedl, na obě branky však domácí dokázali odpovědět. Třiadvacet minut před koncem dokonali obrat přidáním třetí branky, kterou navíc pojistili čtvrtým zásahem. Juniorka v závěru dokázala snížit, na vyrovnání ale nedosáhla, takže se vrací do Prahy bez bodů.

Do úvodní šance se jako první dostalo Dynamo. Na centrovaný míč si akrobaticky naskočil Bálek, jehož nůžky ale mířily nad břevno Vorlovy branky. O tři minuty později se do své příležitosti dostala i Sparta.  Špačkův centrovaný míč doběhl na zadní tyči Vatajelu, jeho pokus ale vykopli domácí obránci z brankové čáry. Z následné dorážky neuspěl Palečko.

Dvacátá minuta už přinesla první branku. Konaté uvolnil přihrávkou Vatajela, jehož centr přesně našel Frýdka, který střelou o zem k protější tyči překonal Hajdušku a poslal Spartu do vedení.

Domácí však dokázali záhy odpovědět. Po jednom ze soubojů nařídil rozhodčí Pechanec pokutový kop, který dokázal českobudějovický kapitán Matějka proměnit, ačkoliv Vorel dobře vystihl jeho směr. O minutu později se za vápnem opřel do míče Hála. Tvrdá rána mířila pod břevno, nicméně sparťanský gólman ji dokázal vyrazit nad sebe a následně míč odehráli do bezpečí jeho spoluhráči.

Před poločasovým hvizdem se juniorka Sparty dostala opět do vedení. Konaté se na půlící čáře zbavil svého soupeře, následně pláchl celé defenzivě Dynama a bez problémů překonal brankáře střelou k tyči.

Vstup do druhé půle vyšel lépe Jihočechům. V padesáté minutě se po závaru po rohovém kopu dostal k dorážce Havel, který vyrovnal stav utkání na 2:2. O čtvrt hodiny později šel domácí tým do vedení. Centrovaný míč z levé strany propadl až na zadní tyč, kde byl připravený Vopat a střelou pod břevno nedal Vorlovi sebemenší šanci.

Po inkasované brance byli sparťané více na míči, k přímému ohrožení branky to ale nevedlo. A tak udeřili opět domácí. Ti se dostali do rychlého brejku, který zakončil přesnou střelou z vápna k tyči Frnoch.

V závěrečných minutách se Dynamo bránilo sparťanskému náporu. Střelou z hranice vápna neuspěl Pavlík, neujal se ani pokus Konatého, který obtěžován obráncem na hranici faulu nenasměroval centrovaný míč mezi tři tyče.

Juniorka dokázala přeci jen snížit. V 87. minutě si Konaté dobře zpracoval míč uvnitř vápna a vystřelil, jeho pokus dokázali obránci zablokovat, na dorážku Frýdka už ale nikdo nedosáhl, čímž mladý útočník pozvedl naděje na bodový zisk. Vyrovnání se ale nekonalo, a tak sparťané v 21. kole Juniorské ligy podlehli Českým Budějovicím 4:3.

„Bohužel zasloužená prohra, čtyři inkasované branky jsou moc. Možná jsme opticky drželi více míč na našich kopačkách, ale své šance jsme nedokázali proměnit. Dynamo se hodně tlačilo do rychlých brejků, které dokázalo potrestat. Přes týden jsme se věnovali bránění standardních situací, nicméně opět jsme z nich inkasovali. Říká se, že jen hloupé týmy dostávají góly ze standardek…  je to pro nás velká škola,“ zhodnotil neúspěšné utkání asistent trenéra Jiří Jarošík.

nadcházejícím zápase vyzve Sparta v derby Slavii. Utkání se hraje na Strahově v pondělí 3. dubna od 13 hodin.

SK Dynamo České Budějovice U21 – AC Sparta Praha U21 4:3 (1:2)

Branky: 29. Matějka(z PK), 50. Havel, 67. Vopat, 73. Frnoch  - 20. a 87. Frýdek, 36. Konaté.

ŽK: 16. Blažek - 80. Frýdek.

České Budějovice: Hajdušek – Jenne (88. Fišer), Havel, Zachař, Frnoch – Tomášek, Bálek, Blažek, Hála – Vopat, Matějka.

Sparta: Vorel - Pavlík, Penc, Vatajelu – Palečko (46. Matoušek), Cabadaj, Nový, Sváta (76. Surmaj), Konaté - Frýdek Ch., Špaček.

Rozhodčí: Pechanec – Urban, Arnošt.